Wychodzimy naprzeciw potrzebom osób, które cierpią na choroby związane z niewydolnością żył. Chirurgia naczyniowa to nasza specjalność, dlatego wykorzystujemy wyłącznie najnowocześniejsze metody pozwalające na uzyskiwanie jak najlepszych efektów przy maksymalnym ograniczeniu ryzyka ewentualnych skutków ubocznych i uciążliwości dla pacjenta. Zapraszamy do odwiedzania naszej kliniki w Poznaniu każdego, kto liczy na wysoko wykwalifikowany zespół lekarzy specjalistów, zastosowanie profesjonalnego i precyzyjnego sprzętu oraz przyjazną obsługę. Oto, co mamy do zaproponowania w ramach chirurgii naczyniowej.

Laserowe usuwanie żylaków w Poznaniu

Zamiast poddawać się operacji wycinania żylaków, która wiąże się z wieloma wynikającymi z niej niedogodnościami, warto rozważyć ich usunięcie laserem. Zabieg ten polega na wprowadzeniu do niewydolnej żyły specjalnych wiązek emitujących promieniowanie, które doprowadza do przywrócenia właściwego przepływu krwi. Dzięki zamknięciu światła naczynia krwionośnego pod wpływem energii uzyskiwanej za pośrednictwem lasera można pozbyć się problemu w sposób bezpieczny i mało inwazyjny. To metoda, która pozwala na uniknięcie hospitalizacji, blizn i długotrwałej rekonwalescencji. Jej wykonanie trwa ok. 2 godzin, a powrót do normalnego funkcjonowania jest możliwy już następnego dnia.

Klejenie żylaków w Poznaniu

Podobne zalety gwarantuje klejenie żylaków, przy czym ta forma chirurgii naczyniowej polega nie na oddziaływaniu za pomocą skupionej wiązki energii, lecz na użyciu specjalnego kleju przeznaczonego do łączenia tkanek. Wprowadzenie go do miejsca patologicznych zmian odbywa się również za pomocą mikro cewnika, który jest umieszczany w ciele pacjenta poprzez małe nacięcie lub ukłucie. Trwały i bezpieczny klej pozwala na skuteczne zamknięcie światła żyły, a tym samym usunięcie źródła choroby. Mała inwazyjność, wysoki profil bezpieczeństwa, skuteczność i komfort zarówno w trakcie, jak i po zabiegu sprawiają, że chirurgia naczyniowa coraz częściej stawia na klejenie żylaków.

Miniflebektomia

Inną nowoczesną metodą praktykowaną w naszej klinice w Poznaniu jest miniflebektomia, popularnie zwana szydełkowaniem żył, ponieważ polega na ich łączeniu, a następnie obcinaniu. Odbywa się w ramach znieczulenia miejscowego i wymaga od lekarza wyjątkowej precyzji, ponieważ musi on naciąć skórę i wydobyć spod niej żylaki, aby móc je zszyć i usunąć. Miniflebektomię można polecić w każdym stadium choroby – dobrze reagują na nią pacjenci zarówno w głębokim i zaawansowanym stadium, jak i w przypadku mniejszej skali problemu. Uniwersalność tej metody wynika także z tego, że może być stosowana jako główna w celu leczenia choroby lub w ramach wspomagania leczenia innego rodzaju.

Skleroterapia – obliteracja pajączków

Podstawowym zagadnieniem, którym zajmuje się chirurgia naczyniowa, w tym także nasza klinika z siedzibą w Poznaniu, jest usuwanie żylaków, jednak proponujemy również zabiegi zorientowane na pozbycie się tzw. pajączków. Obliteracja, bo o niej mowa, obejmuje obstrzykiwanie poszerzonych naczynek, aby doprowadzić do stanów zapalnych, czego skutkiem jest ich obkurczenie, a tym samym przywrócenie prawidłowego funkcjonowania. Ta technika chirurgii naczyniowej jest przeznaczona dla osób, które chcą szybko, skutecznie i bezpiecznie usunąć nieestetyczne, ale też potencjalnie szkodliwe dla zdrowia zmiany podskórne.

Usuwanie żylaków metoda fal radiowych

Stawiamy na nowoczesne, jak najmniej inwazyjne, komfortowe dla pacjenta i zarazem wysoce efektywne metody chirurgii naczyniowej, dlatego proponujemy usuwanie żylaków za pomocą fal radiowych. Podobnie jak w przypadku wszystkich pozostałych zabiegów polega ono na wprowadzeniu mikrocewnika poprzez minimalne nakłucie lub nacięcie i oddziaływanie na naczynia krwionośne wiązką energii w celu wywołania efektu obkurczenia i tym samym zamknięcia światła żyły.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.