Korekcja powiek jest zabiegiem poprawiającym wygląd okolicy oczodołowej, korygujący nadmierne opadanie powiek, nadmiar skóry i ograniczenie pola widzenia. Jednym z najprędzej starzejących się miejsc na skórze są właśnie powieki. Jest to spowodowane tym, że skóra w tym miejscu jest bardzo cienka i delikatna. Wykonanie zabiegu korekcji powiek usuwa oznaki starzenia się i przywraca twarzy młody wygląd.

Odmładzający zabieg korekcji powiek

Pierwsze oznaki starzenia się, zmarszczki czy worki pod oczami są czymś co z wiekiem doskwiera każdemu. Jeżeli zależy Ci na przywróceniu młodego wyglądu swojej twarzy i poprawie kondycji skóry okolicy oczu to zabieg korygujący powiek jest odpowiednim rozwiązaniem.

Korekcja powiek – charakterystyka

Cel usunięcie nadmiaru skóry, mięśnia okrężnego oka, korekcja przepuklin tłuszczowych oczodołu, wytworzenie fałdu powiekowego powieki górnej, korekcja nadmiernego opadania powiek, korekcja „worków pod oczyma”, korekcja wywijania i wiotkości powiek
Znieczulenie miejscowe lub miejscowe z uśpieniem anestezjologicznym
Pobyt w klinice zabieg wykonywany ambulatoryjnie
Metody cięcie w fałdzie powieki górnej, cięcie przy brzegu rzęskowym powieki dolnej, dostęp przezspojówkowy – od wewnętrznej strony powieki dolnej – nie pozostawiający blizny skórnej (w określonych przypadkach)
Przebieg pooperacyjny szwy zdejmowane są w 5-7 dobie po zabiegu,

powrót do aktywności zawodowej i towarzyskiej po 7-10 dniach od zabiegu,

zakaz opalania, nasłoneczniania przez 3 miesiące;

Możliwe powikłania krwiak, przejściowa nadwrażliwość na światło, łzawienie, wywijanie powiek, suchość oka, niedomykalność powiek
Zabiegi polepszające efekt wypełnienie doliny łez, złuszczanie chemiczne skóry, lifting czoła i twarzy