10 wrzesień

Świeżo wyglądające oczy sprawiają, że cała twarz prezentuje się zdrowo i młodo. Niestety wraz z biegiem czasu skóra na powiekach staje się wiotka i traci elastyczność, przez co spojrzenie nabiera smutnego wyrazu. Jeśli naskórek zasłania źrenice, wówczas zalecanym rozwiązaniem jest korekcja powiek. Sprawdź, jakie są wskazania do przeprowadzenia tego zabiegu medycyny estetycznej.

Dlaczego powieki opadają?

Przyczyn wiotczenia skóry powiek jest kilka. Najczęściej chodzi o upływający czas, który powoduje zanik włókien kolagenu i elastyny. Do tego dochodzi osłabienie mięśni w okolicy oczu. Występowanie nadmiaru zwiotczałego naskórka obserwuje się głównie przy górnych powiekach. Zmiany te u większości osób pojawiają się obustronnie – po ukończeniu czterdziestego roku życia.

Kto może poddać się korekcji powiek?

Wskazaniem do zabiegu jest przede wszystkim wiotka i obwisła skóra nad źrenicami, która przeszkadza w prawidłowym widzeniu. Korekta powiek górnych często jest też wykonywana w celu zredukowania opuchlizny oraz nieestetycznych worków pod oczami. Ponadto z tej metody odmładzania korzystają osoby, u których po odchudzaniu nad górną linią oczodołu pojawił się nadmiar skóry.

Jak przygotować się do zabiegu?

Operacja jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, a cała procedura trwa około godziny. Na dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem zaleca się odstawienie leków na krzepnięcie krwi. Ważne jest też wykonanie badań takich jak morfologia, elektrolity, poziom glukozy. Efekty kuracji na ogół są dobre. Pacjent odzyskuje pewność siebie, chętnie spogląda innym w oczy, a przede wszystkim ma komfort widzenia.

Odmłodzenie spojrzenia – zabiegi w Klinice Złotowskiej

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej stanowią sposób na poprawę wyglądu oczu. Jeśli chcesz usunąć oznaki starzenia i przywrócić twarzy młody wygląd, możesz zapoznać się z ofertą przygotowaną przez Klinikę Złotowską w Poznaniu. Korekta powiek przez chirurga powoduje, że na nowo wyglądasz dobrze i czujesz się atrakcyjnie.