Zachęcamy do kontaktu osoby cierpiące na żylaki, które chcą się ich pozbyć w sposób bezoperacyjny i komfortowy, a zarazem efektywny i bezpieczny. Czy to możliwe? Jak najbardziej! Pozwala na to współczesna chirurgia naczyniowa, a konkretnie jedna z istniejących w jej ramach metod – klejenie.

W ramach wykonywanego w naszej klinice w Poznaniu zabiegu zamykamy światło niewydolnej żyły przy użyciu specjalistycznego kleju przeznaczonego do wewnątrzustrojowego zastosowania, który został zaprojektowany do łączenia tkanek. To nieoperacyjna metoda chirurgii naczyniowej polegająca na wykorzystywaniu cewnika w celu wprowadzenia za jego pośrednictwem w odpowiednie miejsce materiału leczniczego. Jest wysoce skuteczna i mało inwazyjna, dlatego cieszy się dużą i wciąż rosnącą popularnością wśród pacjentów. Stawiamy na nią, bo dbamy o komfort i zdrowie klientów kliniki.

W odróżnieniu od standardowych operacji obejmujących wycinanie niewydolnych żył za pomocą skalpela klejenie żylaków wiąże się z zaledwie minimalnym naruszeniem struktur skórnych. Niewielkie nakłucie jest praktycznie niewidoczne, dlatego w żaden sposób nie wpływa na wygląd, a co za tym idzie, pozwala czuć się pewnie w swoim ciele. Znika więc ryzyko pojawienia się blizn i innych nieestetycznych śladów pozostających po operacji.

Klejenie żylaków – korzyści i zalety

Maksymalnie ograniczona inwazyjność polega również na braku hospitalizacji. Ponieważ struktury zewnętrzne i wewnętrzne zostają nadwyrężone w bardzo małym zakresie, możliwe jest normalne funkcjonowanie bezpośrednio po wykonaniu interwencji chirurgicznej. Wielogodzinna rehabilitacja i konieczność spędzenia w szpitalu nawet kilku dni? Nowoczesna chirurgia naczyniowa, a tylko taką oferuje nasza klinika z Poznania, pozwala na uniknięcie niedogodności przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej skuteczności zabiegów, czego potwierdzeniem jest właśnie klejenie żylaków.

Proponowana metoda jest wyjątkowo wygodna i przyjazna dla pacjenta także z tego względu, że odbywa się bez znieczulenia ogólnego, co przekłada się na wysoki poziom bezpieczeństwa. Każdego rodzaju czynności anestezjologiczne wiążą się bowiem z pewnym ryzykiem, dlatego jeśli tylko się da, warto ich unikać, a właśnie na to pozwala klejenie żylaków. Cała procedura odbywa się jedynie w ramach znieczulenia miejscowego. Kolejna zaleta proponowanego rozwiązania polega na braku konieczności używania pończoch uciskowych po zakończeniu zabiegu, co jest wymagane w przypadku standardowych technik operacyjnych.

Zależy nam na najwyższej efektywności zabiegu i satysfakcji pacjentów z jego efektów, dlatego posługujemy się wyłącznie najwyższej jakości klejami tkankowymi. Dobieramy ją pod kątem trwałości, tak aby rezultaty ich zastosowania utrzymywały się przez maksymalnie długi czas. Bezbolesność to kolejna zaleta, która przekonuje do skorzystania z oferowanych możliwości coraz większą liczbę klientów. Nowoczesna chirurgia naczyniowa w Poznaniu to nasza specjalność, a klejenie żylaków jest jedną z podstawowych usług.

Jedyny ślad, jaki może ewentualnie pozostać po zabiegu, to mały siniak w miejscu nakłucia, w którym był wprowadzany cewnik. Jest on jednak na tyle niewielki, że praktycznie niezauważalny, a co za tym idzie, pozostaje obojętny dla wyglądu pacjenta. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku znacznie bardziej inwazyjnej operacji, która odbywa się w szpitalu i wymaga specjalistycznej rehabilitacji oraz nawet kilkudniowego pobytu w szpitalu po zakończeniu procedury medycznej. Warto sobie tego wszystkiego oszczędzić, decydując się na klejenie żylaków wykonywane w Poznaniu w naszej klinice.

Nowoczesna i bezinwazyjna chirurgia naczyniowa

Podczas gdy pooperacyjne bóle są czymś normalnym, klejenie żylaków pozostaje w zasadzie obojętne pod tym względem. Możliwe są ewentualnie niewielkie dolegliwości, jednak w żadnym stopniu nie ograniczają one codziennego funkcjonowania. Po wykonaniu nowoczesnego zabiegu oferowanego przez naszą klinikę można udać się do domu, żeby tam spokojnie odpocząć, a już następnego dnia normalnie pójść do pracy czy odwiedzić bliskich, mając pewność, że nikt nawet się nie domyśli, że został wykonany.

Klejenie żylaków jest nakierowane wprost na źródło choroby i ma na celu jej usunięcie. To realne dzięki umożliwieniu prawidłowego przepływu krwi w naczyniach krwionośnych, na co z kolei pozwala zastosowanie materiału łączeniowego wraz z uciskaniem żyły. W rezultacie dochodzi do skutecznego ograniczenia lub całkowitego wyeliminowania symptomów choroby, czyli:

  • owrzodzeń,
  • zakrzepów,
  • skurczy mięśniowych,
  • uczucia ciężkości i zmęczenia kończyn dolnych.

Rezultatem są zatem zdrowe i estetycznie wyglądające nogi pozbawione brzydkich zmian wynikających z niewydolności żył powierzchniowych.

Współczesna chirurgia naczyniowa jest na tyle bezpieczna, że korzystać z niej może zdecydowana większość osób, czego potwierdzenie stanowi właśnie klejenie żylaków. Wykonywany w naszej klinice w Poznaniu zabieg jest dostępny dla wszystkich niezależnie od wieku, płci i stanu zdrowia. Wysoki poziom jego bezpieczeństwa sprawia, że można go polecić nawet osobom cierpiącym na różnego rodzaju choroby przewlekłe. Minimalne ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, skuteczność i najwyższy poziom komfortu sprawiają, że klejenie żylaków warto polecić każdemu, kto mierzy się z problemem niewydolności żył powierzchniowych.

Korzystamy wyłącznie z wysokojakościowych, specjalistycznych klejów, narzędzi i urządzeń, które umożliwiają uzyskiwanie efektów w bezpieczny sposób i w maksymalnie krótkim czasie. Wyjątkowo precyzyjne i nowoczesne wyposażenie w zestawianiu z kompetencjami naszego zespołu to połączenie, które przekłada się na najwyższy poziom wykonywanych zabiegów. Aby uzyskać jak najlepsze wyniki i zapewnić profesjonalne wsparcie, każdego pacjenta traktujemy indywidualnie i dokładnie analizujemy jego przypadek.

Zapraszamy do kontaktu osoby, które chcą szybko i bezinwazyjnie uporać się z niewydolnością żył powierzchniowych. Nowoczesna chirurgia naczyniowa w Poznaniu oferowana przez naszą klinikę daje taką możliwości, a klejenie żylaków jest tego najlepszym potwierdzeniem.