Korekcja warg sromowych – labioplastyka to zabieg polegający na zmianie kształtu warg sromowych mniejszych i/lub większych. Zabieg ten jest wskazany u kobiet posiadających za duże, zdeformowane lub asymetryczne wargi sromowe. Przerost lub asymetria warg sromowych nie tylko wpływa na gorsze samopoczucie pacjentki, lecz także skutkuje bolesnymi podrażnieniami np. podczas uprawiania sportów takich jak jazda konna, jazda na rowerze, itp. Bywa, że problemy związane z budową warg sromowych niekorzystnie wpływają na doznania seksualne pacjentki oraz utrudniają korzystanie z obcisłej bielizny. Dzięki zabiegowi uzyskujemy poprawę funkcjonalności i estetyki narządów płciowych.

Korekcja warg sromowych

Pacjentki poddające się zabiegowi labioplastyki najcześciej borykają się z nadmiernym przerostem warg sromowych, który może być spowodowany uwarunkowaniem genetycznym, naturalnym procesem starzenia się tkanek lub z powodu przebycia licznych porodów.

Efekty zabiegu

W zależności od oczekiwanych rezultatów cel korekcji warg sromowych może być różny. Stosowane w naszej klinice w Poznaniu metody są bezpieczne i umożliwiają osiągnięcie satysfakcjonujących dla pacjentki efektów. Dzięki tego typu zabiegom można z powodzeniem wykonać resekcję przerośniętej wargi sromowej mniejszej. Taką plastykę przeprowadzamy również wtedy, gdy oczekiwane jest ujędrnienie wargi sromowej większej. W obu przypadkach korekcja będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z naszej kliniki w celu dokładnego omówienia zabiegu.

Plastyka pochwy – na czym polega?

Poród nierzadko niesie za sobą konsekwencje w postaci zniekształcenia wejścia do pochwy. Wynika to m.in. z konieczności przeprowadzenia nacięcia krocza podczas rodzenia. Dość często dochodzi nawet do jego rozerwania. Obie sytuacje skutkują rozszerzeniem tkanek w narządach intymnych, co przekłada się z kolei na brak satysfakcji w trakcie stosunków seksualnych. Wiele pacjentek skarży się również na wyraźnie odczuwalny dyskomfort podczas wykonywania codziennych czynności. Rozwiązaniem problemu jest realizowana w naszej klinice w Poznaniu plastyka pochwy.

Poprzez napięcie ścian waginy możliwe jest pozbycie się nadmiernej relaksacji. Taki zabieg nie jest skomplikowany i nie trwa długo – już po kilku godzinach pacjentka może wrócić do domu. W wyniku przeprowadzenia postępowania chirurgicznego w zakresie plastyki pochwy przywracany jest odpowiedni rozmiar wejścia do niej, co z kolei przekłada się na zwiększenie doznań w trakcie stosunków seksualnych.

Przeciwwskazania

Zarówno plastyka warg sromowych, jak i pochwy, może być wykonana wyłącznie wtedy, gdy pacjentka nie ma problemów z krzepliwością krwi. Nieprawidłowości w tym zakresie stanowią główne przeciwwskazanie do realizacji zabiegu. Dyskwalifikujące są też choroby na tle ginekologicznym. Z tego względu przed korekcją dobrze jest wykonać szereg badań. Podczas konsultacji z naszymi specjalistami rekomendujemy również omówienie kwestii związanych z ciążą. W celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości przed tego typu zabiegami zachęcamy do kontaktu.

Charakterystyka zabiegu korekcji warg sromowych

Cel resekcja przerośniętej, rozciągniętej porodami wargi sromowej mniejszej, wypełnienie, ujędrnienie wargi sromowej większej
Znieczulenie miejscowe
Pobyt w klinice bez konieczności pobytu – ambulatoryjnie
Metody klinowa lub obwodowa resekcja wargi sromowej mniejszej, szwy rozpuszczalne,
Przebieg pooperacyjny kąpiele od 1 doby pooperacyjnej, osuszanie przez dotyk, a nie pocieranie,

wzmożona higiena operowanej okolicy przez 7 dni,

szwy rozpuszczalne,

kontrola w 7 dobie po zabiegu,

pełna aktywność seksualna po 4-6 tygodniach od zabiegu

Możliwe powikłania krwiak, zakażenie