Korekcja warg sromowych – labioplastyka to zabieg polegający na zmianie kształtu warg sromowych mniejszych i/lub większych. Zabieg ten jest wskazany u kobiet posiadających za duże, zdeformowane lub asymetryczne wargi sromowe. Przerost lub asymetria warg sromowych nie tylko wpływa na gorsze samopoczucie pacjentki, lecz także skutkuje bolesnymi podrażnieniami np. podczas uprawiania sportów takich jak jazda konna, jazda na rowerze, itp. Bywa, że problemy związane z budową warg sromowych niekorzystnie wpływają na doznania seksualne pacjentki oraz utrudniają korzystanie z obcisłej bielizny. Dzięki zabiegowi uzyskujemy poprawę funkcjonalności i estetyki narządów płciowych.

Korekcja warg sromowych

Pacjentki poddające się zabiegowi labioplastyki najcześciej borykają się z nadmiernym przerostem warg sromowych, który może być spowodowany uwarunkowaniem genetycznym, naturalnym procesem starzenia się tkanek lub z powodu przebycia licznych porodów.

Charakterystyka zabiegu korekcji warg sromowych

Cel resekcja przerośniętej, rozciągniętej porodami wargi sromowej mniejszej, wypełnienie, ujędrnienie wargi sromowej większej
Znieczulenie miejscowe
Pobyt w klinice bez konieczności pobytu – ambulatoryjnie
Metody klinowa lub obwodowa resekcja wargi sromowej mniejszej, szwy rozpuszczalne,
Przebieg pooperacyjny kąpiele od 1 doby pooperacyjnej, osuszanie przez dotyk, a nie pocieranie,

wzmożona higiena operowanej okolicy przez 7 dni,

szwy rozpuszczalne,

kontrola w 7 dobie po zabiegu,

pełna aktywność seksualna po 4-6 tygodniach od zabiegu

Możliwe powikłania krwiak, zakażenie