Odsysanie tkanki tłuszczowej to usunięcie jej nadmiaru w celu modelowania sylwetki. Ma wielkie walory kosmetyczne, jednak należy pamiętać, że osiągnięcie idealnych kształtów jest właściwie niemożliwe.

O ostatecznych rezultatach decydują nie tylko umiejętności lekarza, ale przede wszystkim stan zdrowia pacjenta, wyjściowa masa jego ciała, budowa ciała oraz realne oczekiwania.

Kto może poddać się odsysaniu tłuszczu

Najlepszymi kandydatami do liposukcji są osoby z prawidłową wagą ciała, z mocną, elastyczną skórą i z nadmiarem tkanki tłuszczowej w określonych częściach ciała. Zaleca się, by osoby otyłe, przed przystąpieniem do tej operacji zrzuciły kilka kilogramów. Przeciwwskazaniem do operacji jest nieuregulowana cukrzyca, choroby układu oddechowego i układu krążenia, nadczynność tarczycy, zaburzona krzepliwości krwi oraz żylaki.

Odsysanie tłuszczu – charakterystyka

Cel modelowanie sylwetki poprzez odsysanie nadmiaru tkanki tłuszczowej określonych okolic ciała
Znieczulenie miejscowe, przewodowe lub ogólne
Pobyt w klinice znieczulenie miejscowe bez konieczności pobytu – ambulatoryjnie

znieczulenie przewodowe i ogólne – kilka godzin

Metody odsysanie tkanki tłuszczowej poprzez niewielkie 2-3mm nacięcia skóry
Przebieg pooperacyjny zdjęcie opatrunków i kąpiel ciała możliwa od 2 – 3 doby pooperacyjnej,

masaże od 3 tygodnia po zabiegu,

ubranie uciskowe w dzień i w nocy przez 6 tygodni,

zakaz nasłoneczniania i opalania przez 2 miesiące

Możliwe powikłania krwiaki, sińce, nierówności i asymetria odsysanych okolic
Zabiegi polepszające efekt BellaContour, Radiofrekwencja – Pelleve, SkinPen

Modelować sylwetkę można za pomocą odpowiednio dobranych ćwiczeń fizycznych czy bazując na prawidłowo skomponowanej diecie, jednak nie zawsze przynosi to oczekiwane efekty. W wielu przypadkach osiągnięcie naprawdę zadowalających rezultatów jest wręcz niemożliwe, a wszystko ze względu na towarzyszące schorzenia, uwarunkowania genetyczne bądź tryb życia, który staje na przeszkodzie realizowaniu regularnych treningów. Co więcej, pozbycie się nadmiernych ilości tkanki tłuszczowej naturalnymi metodami z niektórych partii ciała jest bardzo trudne. W takich sytuacjach rozwiązaniem problemu może być zabieg odsysania tłuszczu.

Nadprogramowe kilogramy stanowią dla mnóstwa osób powód do utraty poczucia własnej wartości i pewności siebie. W czasach wszechobecnego kultu idealnego ciała pozbawionego wad, który bez przerwy promowany jest przez media i szczególnie widoczny na portalach społecznościowych, jakiekolwiek niedoskonałości stają się wyjątkowo kompleksogenne. W trosce o zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne, wychodzimy naprzeciw potrzebom klientów w Poznaniu i oferujemy realizację profesjonalnej, całkowicie bezpiecznej liposukcji brzucha, żeby pomóc w uporaniu się z poczuciem dyskomfortu i niską samooceną.

Równocześnie pragniemy podkreślić, że liposukcja brzucha czy innych obszarów ciała, takich jak uda, biodra, piersi, ramiona czy plecy, nie powinna stanowić jedynego sposobu na walkę ze skutkami prowadzenia niezdrowego trybu życia. Realizowana jest przede wszystkim po to, żeby pomóc danej osobie w odzyskaniu pewności siebie i komfortu poprzez usunięcie tkanki tłuszczowej, której nie da się wyeliminować innymi sposobami ze względu na zaistniałe okoliczności zdrowotne, psychiczne, zawodowe, rodzinne czy inne. Kierujemy się dobrem pacjenta, dlatego szukając w Poznaniu sprawdzonej kliniki, która zapewnia najwyższy standard wykonania liposukcji brzucha i kompleksową opiekę wraz z konsultacją, zachęcamy do zapoznania się z charakterystyką naszej medycznej działalności.

Jak wygląda zabieg liposukcji brzucha?

W zależności od wielkości obszaru, którego dotyczy odsysanie tłuszczu, lekarz może zdecydować o zastosowaniu znieczulenia miejscowego bądź ogólnego. Następnie wykonuje na skórze drobne nacięcia, poprzez które wprowadza do wewnątrz specjalną sondę wraz z narzędziem wyposażonym w aparat ssący. To właśnie on odpowiada za pobranie nadmiernych ilości tłuszczu i – co za tym idzie – umożliwia efektywne modelowanie sylwetki. Dzięki najnowszym technologiom zabiegi są wyjątkowo bezpieczne i coraz bardziej skuteczne. Specjalistyczne procedury i zaawansowany technicznie sprzęt, który znajduje się w naszej klinice w Poznaniu, pozwala na bardzo precyzyjne i bezpieczne dla pacjenta manewrowanie narzędziami medycznymi

Skutkuje to nie tylko wysoką efektywnością działań, ale też umożliwia szybszy powrót do pełni sił po zabiegu. Należy zdawać sobie jednak sprawę, że liposukcja brzucha to operacja, której rezultaty nie pojawiają się od razu – potrzeba czasu na dokładne zagojenie się mikronacięć i zmianę układu naruszonej warstwy tkanki tłuszczowej. Klinikę można opuścić najczęściej już po kilku godzinach, a w przypadku braku przeciwwskazań lekarza i zastosowaniu znieczulenia miejscowego – bezpośrednio po zakończonym zabiegu. Czas pełnej rekonwalescencji wynosi około tygodnia. W pierwszych dniach mogą pojawiać się obrzęki, zaczerwienienia i bolesność operowanych obszarów.

Wybierając naszą klinikę zlokalizowaną w Poznaniu, ma się pewność, że odsysanie tłuszczu będzie przeprowadzone za pomocą nowoczesnego, bezpiecznego i niezawodnego sprzętu, a wykonywana przez wybitnych specjalistów operacja odbędzie się przy asyście najlepszego personelu.

Konsultacja przed zabiegiem

Aby zapewnić klientom maksymalny poziom bezpieczeństwa, cały proces rozpoczynamy od kompleksowej konsultacji. Rozmowa z pacjentem stanowi solidną podstawę do dalszych działań i pozwala obrać najlepszą ścieżkę leczenia. Podczas wywiadu lekarz pyta o przebyte choroby, obecne dolegliwości i ogólny stan zdrowia, aby wykluczyć ryzyko powikłań i zakwalifikować osobę do zabiegu liposukcji brzucha. Chirurg zapoznaje się również z obszarami ciała, którymi się będzie zajmował, i wziąwszy pod uwagę wszystkie zdobyte informacje, dobiera najkorzystniejszą w danym przypadku formę odsysania tłuszczu. Konsultacja to szansa również dla pacjenta, ponieważ podczas rozmowy można zapytać o oczekiwania i spodziewane rezultaty, a także zgłębić wiedzę dotyczącą przygotowania się do operacji.