Z myślą o osobach zmagających się z problemem żylaków przygotowaliśmy ofertę na miniflebektomię – zabieg popularnie określany szydełkowaniem żył. Warto go rozważyć z uwagi na skuteczność, małą inwazyjność, bezpieczeństwo i wysoki komfort dla pacjenta zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu jego wykonywania. Dzięki doświadczonej i fachowo wykwalifikowanej kadrze oraz nowoczesnemu sprzętowi możemy zapewnić profesjonalne, sprawne i efektywne przeprowadzenie wszystkich czynności z nim związanych.

Oferowana w naszej klinice w Poznaniu miniflebektomia w znieczuleniu miejscowym to interwencja chirurgiczna o charakterze mechanicznym, który polega na pozbyciu się patologicznych części naczyń krwionośnych, czyli żylaków zlokalizowanych bezpośrednio pod skórą. Aby osiągnąć zamierzony efekt, lekarz w minimalnym stopniu nacina lub nakłuwa jej powierzchnie, po czym wyciąga żyły, związuje ze sobą i wycina. Prawidłowe wykonanie zabiegu wymaga doskonałej precyzji i wieloletniego doświadczenia. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego współpracujemy wyłącznie z wykwalifikowanymi profesjonalistami, których specjalnością jest chirurgia naczyniowa.

Równie istotny jak kompetencje zespołu jest odpowiedni sprzęt, który pozwala na bezpieczne wyciągnięcie, a następnie wycięcie żył. W tym celu używamy jak najdelikatniejszych przyrządów, akcesoriów i narzędzi, które zapewniają dokładność podejmowanych czynności, a ich konstrukcja jest przystosowana do pracy z wrażliwymi tkankami. Wszystko to przekłada się na minimalną inwazyjność miniflebektomii w znieczuleniu miejscowym – tą cechą wyróżnia się zresztą cała chirurgia naczyniowa, która przy zachowaniu wysokiej skuteczności leczenia wewnątrzustrojowego w coraz większym stopniu ogranicza ingerencję w tkanki zewnętrzne. Oznacza to brak widocznych blizn i rzucających się w oczy śladów po wykonaniu procedury.

Miniflebektomia – szybko, bezboleśnie i skutecznie

Oferowana przez naszą klinikę miniflebektomia odbywa się w znieczuleniu miejscowym, a nie ogólnym, co jest kolejnym aspektem, który pozytywnie rzutuje na bezpieczeństwo tej metody z zakresu chirurgii naczyniowej. Wraz z maksymalnie ograniczoną ingerencją w tkankę skórną przekłada się to na bardzo krótki czas przeprowadzenia zabiegu i możliwość wyjścia do domu po jego zakończeniu. Oszczędność czasu wynikająca z braku hospitalizacji to także wymierna korzyść z zastosowania takiego leczenia. Polecamy ją zarówno jako podstawowy, jak i uzupełniający sposób leczenia żylaków.

Miniflebektomia w znieczuleniu miejscowym jest też wyjątkowo uniwersalna – z takim samym powodzeniem wykorzystuje się ją w zaawansowanym stadium choroby oraz na jej początku. W obu przypadkach zabieg pozwala na jej skuteczne zahamowanie, choć z punktu widzenia profilaktyki oczywiście warto go zlecić bezpośrednio po identyfikacji objawów, które świadczą o konieczności podjęcia działań leczniczych.

Zapraszamy do współpracy osoby, które chcą szybko, bezboleśnie i w komfortowych warunkach pozbyć się żylaków. Chirurgia naczyniowa w Poznaniu z miniflebektomią na czele to nasza specjalność, dlatego możemy zapewnić profesjonalne wykonanie każdego zabiegu i wysoki poziom obsługi!