22 grudzień

Nieestetyczne zmarszczki są efektem m.in. zanikających włókien kolagenowych. Zaczynają one zanikać mniej więcej w okolicach 18. roku życia, a proces ten przyspiesza po skończeniu 25 lat. Jego objawy najczęściej stają się widoczne w okolicach „czterdziestki”. W takiej sytuacji pomóc może lifting twarzy. Czym jest ten zabieg i na czym polega? Przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się więcej!

Lifting twarzy – inwazyjny i nieinwazyjny

Na początku warto zauważyć, że istnieją zasadnicze dwa rodzaje liftingu – inwazyjny, wykonywany w ramach chirurgii twarzy, oraz bezinwazyjny, odbywający się z użyciem np. lasera nieablacyjnego, fal radiowych czy ultradźwiękowych oraz kwasu hialuronowego. Wciąż jednak dużą popularnością cieszą się zabiegi chirurgiczne. A jak one wyglądają?

Przede wszystkim wykonuje się je pod pełnym znieczuleniem. Plastyk robi nacięcia w okolicach skroni, wzdłuż linii włosów i za uchem. Następnie naciąga skórę, a powstały nadmiar – usuwa. Na zakończenie zakłada cienkie i niewidoczne (usuwane po 7 dniach) szwy, aby nie powstały dostrzegalne po nich blizny. Pacjent po liftingu zostaje na obserwacji przez około 48 godzin.

Kiedy widoczne są efekty liftingu twarzy i czy są one trwałe?

Jednym z następstw zabiegu jest opuchlizna pooperacyjna. Ustępuje ona po około 6 miesiącach i to wtedy najdokładniej widać rezultaty operacji. A jak wygląda trwałość liftingu twarzy? Wskazuje się, że efekty utrzymują się nawet przez kilkanaście lat. Tym samym nie są konieczne kolejne zabiegi odmładzające.

Co warto wiedzieć o liftingu twarzy?

Warto wiedzieć, że istnieje kilka przeciwwskazań dla tej operacji. Nie można jej wykonywać np. u osób w ciąży lub karmiących piersią. Liftingu nie należy przeprowadzać także u osób cierpiących z powodu nowotworu, epilepsji czy chorób autoimmunologicznych. Ponadto trzeba pamiętać, że mogą pojawić się objawy niepożądane, w tym ból, bliznowiec czy porażenie nerwów twarzowych.

Profesjonalny lifting w Poznaniu

Gdzie można poddać się takiemu zabiegowi? Profesjonalna chirurgia twarzy w Poznaniu dostępna jest m.in. w Klinice Złotowskiej. Znajdziesz tam wykwalifikowanych lekarzy z doświadczeniem w zakresie chirurgii plastycznej. Więcej informacji na temat tej operacji znajduje się na naszej stronie internetowej.