Polega na podciągnięciu – uniesieniu skóry czoła, brwi oraz skóry wokół oczu celem przywrócenia prawidłowej pozycji brwi, a także nadania pacjentowi bardziej wypoczętego, młodszego wyrazu twarzy.

Opadające i ściągnięte brwi to jedna z najbardziej standardowych oznak starzenia komórek. Wraz z wiekiem każdy fragment naszego ciała traci jędrność, dzieje się tak również w przypadku skóry i mięśni znajdujących się nad czołem, które odpowiadają za prawidłowe utrzymanie wszystkich elementów wokół oczu. W efekcie wiotczenia wszystko się obniża, co sprawia, że twarz nieustannie wygląda na smutną i zmęczoną, zmienia się też jej wyraz, a to powoduje, że inni odbierać daną osobę jako ponurą i negatywnie nastawioną. Chirurgia plastyczna znalazła jednak rozwiązanie, żeby radzić sobie i z tym problemem. Nasza profesjonalna klinika zlokalizowana w Poznaniu świadczy zaawansowane usługi, wśród których jedną z najpopularniejszych jest właśnie podniesienie brwi.

Na czym polega podniesienie brwi?

Pierwszym punktem procedury medycznej jest konsultacja, w której trakcie lekarz wyklucza istnienie przeciwwskazań i na podstawie przeprowadzonej kontroli, a także na podstawie analizy potrzeb pacjenta, obiera najwłaściwszą ścieżkę leczenia. Chirurgia plastyczna to dziedzina prężnie się rozwijająca, dlatego gwarantuje imponujące rezultaty i wysoki poziom komfortu. Działając w Poznaniu, dokładamy wszelkich starań, żeby spełniać wszystkie wymagania klientów, dlatego proponujemy podniesienie brwi za pomocą kilku technik bazujących na mało inwazyjnych sposobach cięcia.

Wykorzystujemy wyłącznie wysokojakościowe nici niewchłanialne bądź wchłanialne, które odpowiadają za utrzymanie brwi w optymalnej pozycji. Efekt ich podniesienia uzyskujemy także przy użyciu specjalnych haczyków lub poprzez ekstraktację fragmentu skóry nad ich linią. Zabieg przeprowadzamy z użyciem procedur zapewniających najwyższy poziom bezpieczeństwa. Z kolei nowoczesne technologie i doświadczeni specjaliści to gwarancja jakościowych efektów i szybkiego powrotu do pełni sił po operacji.

Przeciwwskazania

Przeprowadzona w naszej klinice zlokalizowanej w Poznaniu operacja z zakresu chirurgii plastycznej, a więc podniesienie brwi, nie może być przeprowadzona jednak u każdej osoby. Wśród przeciwwskazań znajdują się:

  • problemy z krzepnięciem krwi,
  • stany zapalne,
  • choroby nowotworowe, autoimmunologiczne i układu krążenia,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • alergie na środki wykorzystywane podczas zabiegu,
  • choroby zwyrodnieniowe tkanki łącznej,
  • zaburzenia psychiczne.

Z podniesienia brwi zrezygnować trzeba również wówczas, gdy ma się kłopoty z prawidłowym gojeniem skóry. Zabiegi chirurgii plastycznej odradza się kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Bardzo ważne jest, żeby przed operacją pacjent znajdował się w dobrym stanie zdrowia, który umożliwia zastosowanie znieczulenia ogólnego w bezpieczny sposób.

Cel przywrócenie prawidłowej spoczynkowej pozycji brwi, zmniejszenie „opadania na oczy”
Znieczulenie ogólne lub miejscowe
Pobyt w klinice zabieg wykonywany ambulatoryjnie
Metody z zastosowaniem nici Silhouette polegający na wprowadzeniu nici wchłanialnych lub niewchłanialnych podtrzymujących brew na prawidłowej wysokości

poprzez wycięcie skóry na górnej granicy brwi

otwarta z rozległego cięcia skórnego w obrębie skóry owłosionej głowy

endoskopowa z niewielkich 2-3 pionowych nacięć w skórze owłosionej głowy z użyciem endoskopu i założeniem wchłanianych haczyków utrzymujących tkanki w prawidłowym położeniu – specjalny system mocowania Endotine, który umożliwia perfekcyjne umocowanie oraz ulega całkowitej resorpcji po 12 miesiącach

Przebieg pooperacyjny opatrunki utrzymuje się około tygodnia,

szwy zdejmowane są w 5-7 dobie, po tym czasie można umyć włosy,

możliwy jest powrót do aktywności zawodowej i towarzyskiej

przy zastosowaniu nici wchłanialnych nie zakłada się opatrunków,

powrót do aktywności zawodowej i towarzyskiej możliwy jest po 2-3 dniach

Możliwe powikłania krwiak, zaburzenia czucia operowanej okolicy, niewłaściwe położenie brwi (asymetria), blizna zniekształcająca, miejscowa utrata włosów, widoczne zgrubienie podskórne – odczyn organizmu dookoła nici
Zabiegi polepszające efekt toksyna botulinowa, dermabrazja, korekcja powiek górnych (blepharoplastyka), SkinPen