Jednym z najczęściej realizowanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej jest niewątpliwie powiększanie piersi. Wykonujemy je w klinice w Poznaniu – przeprowadzamy operacje biustu, proponując pacjentkom dopasowane do ich preferencji bezpieczne implanty silikonowe. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą. W razie wątpliwości specjaliści są w stanie wyjaśnić wszystkie kwestie związane z realizacją chirurgii piersi wykonywanej w naszej placówce medycznej. Zapraszamy do kontaktu!

Jak przygotować się do zabiegu powiększania biustu?

Podobnie jak przy innego rodzaju interwencji chirurgicznych, również i w przypadku operacji plastycznej biustu należy zadbać o odpowiednie przygotowanie pacjentki. Przede wszystkim konieczne jest przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. Zebrane przez specjalistę informacje na temat stanu zdrowia osoby poddawanej zabiegowi powinny być dodatkowo poparte przedstawionymi przez nią wynikami badań. Wymagamy określenia grupy krwi, sprawdzenia wskaźników jej krzepnięcia, a także wykonania morfologii oraz wykazania poziomu glukozy czy elektrolitów. Powiększanie biustu w naszej klinice w Poznaniu poprzedzone musi być również USG piersi. Jeśli pacjentka skończyła 40 lat, zalecana jest też mammografia.

Jeżeli wszystkie rekomendowane przez specjalistów badania zostaną przeprowadzone, a ich wyniki będą mieścić się w ustalonych normach, możliwe jest dalsze przygotowanie do zabiegu. Po wywiadzie odbywa się konsultacja, na której określany jest rozmiar, kształt i rodzaj implantów silikonowych. Oceniane są także piersi pod kątem możliwości powiększania biustu. Każde tego typu postępowanie chirurgiczne jest bowiem w naszej placówce medycznej prowadzone indywidualnie i ściśle dopasowane do konkretnej osoby, jej preferencji czy warunków fizycznych.

Ważną kwestią jest krzepliwość krwi. Obniżające ją leki nie mogą być przyjmowane na 2 tygodnie przed planowaną chirurgią piersi. Istotne są też spożywane posiłki. Warto zachować lekką dietę, która nie będzie obciążać organizmu, unikać ciężkostrawnych produktów. Przed samą operacją nie należy spożywać żadnego pokarmu. Właściwe przygotowanie znacząco wpływa na przebieg zarówno zabiegu, jak i gojenia się ran oraz ogólnej rekonwalescencji. Powiększenie biustu w naszej klinice w Poznaniu jest dzięki takim działaniom bezpieczne i zapewnia oczekiwane rezultaty. Wszelkie wątpliwości związane z przygotowaniem się do tego typu postępowania chirurgicznego wyjaśniamy zarówno na miejscu, jak i telefonicznie. Zapraszamy do kontaktu.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Poprawa kształtu biustu, jego rekonstrukcja po przebytej chorobie czy inne powody, dla których pacjentka zdecydowana jest na operację plastyczną w tym zakresie, nie musi wiązać się wyłącznie z umieszczeniem implantów silikonowych pod mięśniem piersiowym. Ciekawą alternatywą dla takiego rozwiązania jest tzw. lipofilling. W przypadku tej metody powiększenie piersi polega na umiejętnym przeszczepieniu w ich okolice tłuszczu pobranego z innych obszarów ciała osoby zakwalifikowanej do zabiegu. Ma to wiele zalet.

Przede wszystkim uzyskany rezultat jest nie tylko satysfakcjonujący, ale też naturalny. Dla wielu kobiet duże znaczenie ma też brak nieestetycznych śladów w postaci blizn pooperacyjnych. Operacja plastyczna biustu poprzez przeszczep tłuszczu to doskonałe rozwiązanie dla pań, u których występuje asymetria piersi. Jeśli są one nierówne, można ten stan zmienić bez konieczności umieszczania w ciele silikonowych implantów. Warto także zwrócić uwagę na krótki czas pełnego powrotu do formy. Najczęściej już po 2 dniach pacjentka może wykonywać wszystkie codzienne czynności i nie odczuwa dużego dyskomfortu.

W niektórych przypadkach powiększenie biustu, do którego użyte zostały implanty piersiowe, kończy się odrzuceniem ciała obcego przez organizm. Taka sytuacja nie występuje przy lipofillingu. Przeszczepienie własnego tłuszczu nie wywołuje żadnych niepożądanych reakcji, w tym m.in. alergii. Wszystko to sprawia, że metoda ta cieszy się rosnącym zainteresowaniem kobiet. Po przeprowadzonej korekcie uzyskują one naturalny wygląd swoich piersi i nie muszą martwić się o wiele kłopotliwych powikłań, jakie nierzadko związane są z umieszczeniem w ciele implantów silikonowych. Jednym z nich jest ryzyko zachorowania na chłoniaka, które nie występuje przy tego typu operacjach biustu.

Powiększanie piersi implantami

W naszej klinice w Poznaniu zajmujemy się różnymi zabiegami z zakresu chirurgii plastycznej, w tym także operacją polegającą na umieszczeniu pod mięśniem piersiowym pacjentki specjalnych implantów silikonowych. To najpopularniejsza obecnie metoda powiększania biustu. Daje bardzo duże możliwości w zakresie dopasowania jego wyglądu do indywidualnych preferencji. Przede wszystkim jest to rozwiązanie zapewniające trwały efekt. W przypadku przeszczepienia tłuszczu piersi mogą stracić na wielkości lub opaść np. w wyniku odchudzania. Nie jest to natomiast możliwe przy zastosowaniu implantów piersiowych.

Istnieje kilka ich rodzajów. Różnią się one od siebie przede wszystkim zastosowanym wypełnieniem. Implanty piersiowe mogą zawierać m.in. sól fizjologiczną. W przypadku ewentualnego ich uszkodzenia pozostają one bezpieczne dla organizmu. Dodatkowo nie stanowią przeszkody przy badaniach RTG lub innego rodzaju diagnostyce. Należy jednak pamiętać, że implanty piersiowe wypełnione solą fizjologiczną na przestrzeni lat najczęściej tracą swoją pierwotną objętość.

O wiele trwalszym rozwiązaniem są natomiast wkłady z żelem silikonowym. To właśnie one są chętnie wybierane przez pacjentki naszej kliniki w Poznaniu. Chirurgia piersi realizowana z wykorzystaniem takich implantów pozwala na uzyskanie pożądanego wyglądu biustu i jednocześnie zachowanie rezultatu przez wiele lat. Ostateczny wybór podejmowany jest po konsultacjach z lekarzem, na których omawiane są także kształty poszczególnych wkładów. Sam zabieg realizowany jest w znieczuleniu ogólnym i polega na umieszczeniu wspomnianych implantów w przygotowanej uprzednio kieszeni pod mięśniem lub za tkanką piersiową. Zachęcamy do kontaktu w celu omówienia wszystkich kwestii związanych z operacją powiększania biustu w Poznaniu.

Jak należy postępować po chirurgii piersi?

W przypadku przeprowadzenia zabiegu lipofillingu rekonwalescencja jest stosunkowo krótka. Trwa ona przeważnie około 2 dni, a po wykonanym postępowaniu chirurgicznym pacjentka może wrócić do domu ze względu na zastosowanie wyłącznie znieczulenia miejscowego. Nieco inaczej należy postępować, gdy chirurgia piersi wiąże się z umieszczeniem w ciele implantów silikonowych. W tej sytuacji niezbędne jest pozostanie na obserwacji. Pacjentka musi również stosować specjalny biustonosz. Jest on wykorzystywany do ustabilizowania piersi. Proces ten trwa przeważnie od 2 do 4 miesięcy.

Pomocne mogą okazać się środki przeciwbólowe, w które warto się zaopatrzyć. Są one także rekomendowane w większości przypadków przez samego lekarza. Dzięki farmaceutykom rekonwalescencja jest mniej bolesna. Największy dyskomfort pacjentki odczuwają do 2 tygodni. Prawidłowo wykonane operacje plastyczne biustu nie stanowią długotrwałej przeszkody do samodzielnego realizowania codziennych czynności. Należy też regularnie zgłaszać się na kontrole. Po kilku pierwszych wizytach pooperacyjnych wystarczy raz w roku zjawić się u lekarza prowadzącego w celu sprawdzenia efektów chirurgii piersi.

Należy też pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji blizn oraz samego biustu. W tym celu specjaliści wskażą odpowiednie żele, których stosowanie przyspiesza rekonwalescencję i zapewnia jeszcze lepsze rezultaty, minimalizując widoczność śladów pozabiegowych. Do 3 miesięcy po przeprowadzeniu operacji powiększenia piersi w naszej klinice w Poznaniu zalecamy wstrzemięźliwość w zakresie długotrwałego przebywania na słońcu. Opalanie jest niewskazane – także poprzez korzystanie z solarium. Odpowiednia powinna być również pozycja leżąca przybierana na czas odpoczynku. Biust nie może być uciskany, o czym trzeba pamiętać. Zachęcamy do kontaktu – jesteśmy w stanie udzielić wszelkich niezbędnych informacji o chirurgii plastycznej piersi i nie tylko.