Gdy inne metody leczenia zostały wyczerpane lub z góry wiadomo, że nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, w zaawansowanych stadiach nowotworu gruczołu sutkowego standardową procedurą jest mastektomia. Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentek, które się jej poddały, proponujemy pełną rekonstrukcję piersi w Poznaniu, gdzie zlokalizowany jest nasz gabinet. Chirurgia plastyczna pozwala na przywrócenie kobiecego wyglądu, odzyskanie pewności siebie i standardowe funkcjonowanie w społeczeństwie, dlatego zdecydowanie warto z niej skorzystać.

Nowoczesne metody rekonstrukcji piersi

Mastektomia często pozostaje jedynym i najskuteczniejszym z możliwych sposobów leczenia nowotworu gruczołu sutkowego, jednak wiąże się oczywistymi, bardzo negatywnymi, przede wszystkim z estetycznego punktu widzenia, skutkami ubocznymi. Ponad połowa pań, które przeszły ten zabieg, deklaruje chęć rekonstrukcji piersi, a każda pacjentka, która się na niego zdecydowała, uważa swój wybór za rozsądny i podjęłaby go ponownie. Wykonując ją w naszej klinice, której specjalizacja to chirurgia plastyczna, kobiety mogą liczyć na profesjonalne warunki, fachową opiekę i wsparcie na wszystkich etapach współpracy.

W zależności od indywidualnych potrzeb i wymagań proponujemy różne metody działania. Rekonstrukcja piersi może odbywać się poprzez użycie ekspandera (implantu), który zostaje wprowadzony w miejsce ubytku tkanek, a następnie wypełniony substancją pozwalającą na uformowanie pożądanych kształtów i uzyskanie właściwości fizycznych jak najbardziej zbliżonych do naturalnych gruczołów. Wypracowanie oczekiwanych rekonstrukcji piersi rezultatów wymaga kilkukrotnego opróżniania ekspandera przy jednoczesnym wypełnieniu tkanką tłuszczową pozyskaną z innych miejsc na ciele pacjentki.

Proponujemy także operacje plastyczne innego rodzaju, przy zastosowaniu nie implantu, lecz płata skórno-mięśniowego pobranego z określonych obszarów ciała kobiety. W zależności od rodzaju metody pozyskuje się go z mięśnia prostego brzucha (techniki SIEA, DIEP i TRAM) lub mięśnia najszerszego grzbietu. Do najnowocześniejszych i najbardziej polecanych przez specjalistów sposobów na rekonstrukcję piersi należą DIEP i SIEA, jednak ten druga z uwagi na uwarunkowania anatomiczne może być zastosowany jedynie u ok. 1/3 wszystkich pacjentek. Oba wyróżniają się natomiast niskim stopniem inwazyjności, bardzo dobrymi i zbliżonymi do naturalnych efektami oraz wygodą, która polega na relatywnie szybkim powrocie do normalnego funkcjonowania.

Rekonstrukcja piersi przy zastosowaniu płatów pozyskiwanych z innych części ciała polega de facto na ich przeszczepieniu i uformowaniu w taki sposób, żeby w jak największym stopniu przypominały naturalne gruczoły sprzed ich usunięcia. Rezultaty są zbliżone do anatomicznych właściwości pod względem zarówno wizualnym, jak i fizykalnym, a więc zrekonstruowane piersi po operacji plastycznej wyglądają podobnie i są niemal jednakowe w dotyku. Ponieważ powstają poprzez preparację naczyń, są zespolone z organizmem kobiety i zmieniają się razem z nim, np. pod wpływem oddziaływania siły grawitacji czy na skutek zmian wagi ciała.

Szczęśliwe życie pełną piersią po mastektomii

Nowoczesne metody chirurgii plastycznej DIEP i SIEA praktykowane w naszej klinice w Poznaniu pozwalają na minimalizację blizn i śladów pozabiegowych. Czas rekonwalescencji wynosi ok. 10 dni – jest to również okres, w którym wykonywane są procedury mające na celu zapewnienie jak najlepszych rezultatów, takie jak podawanie leków usprawniających krążenie czy usuwanie drenów. Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym, a za jego zakończenie uznaje się ściągnięcie szwów, co następuje z reguły po ok. 14 dniach.

Operacje plastyczne metodami chirurgii DIEP i SIEA umożliwiają naturalne modelowanie zrekonstruowanych piersi, co poza korzystnymi efektami wizualnymi przekłada się też na trwałość efektów. Wyróżniają się także wysokim profilem bezpieczeństwa, który wynika m.in. z tego, że ryzyko rozwoju niepożądanych stanów chorobowych w miejscu dawczym jest maksymalnie ograniczone. Kobiety chwalą sobie te techniki także z tego względu, że tkanka tłuszczowa na potrzeby rekonstrukcji piersi zostaje pobrana z podbrzusza, a to ma pozytywny wpływ na sylwetkę i pozwala na pozbycie się zbędnych fałd i boczków niejako „przy okazji”, bez wykonywania osobnych procedur w tym celu.

Zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka spoczywa na naszej klinice z Poznania w związku z oferowanymi zabiegami chirurgii, dlatego współpracujemy z lekarzami, którzy dysponują kwalifikacjami, doświadczeniem, wiedzą i odpowiednim podejściem do pacjentów. Równie duży nacisk kładziemy na jakość wyposażenia, w związku z czym korzystamy wyłącznie z pieczołowicie wyselekcjonowanych, wysoko efektywnych i precyzyjnych urządzeń oraz narzędzi. Zapewniamy staranną opiekę na każdym etapie rekonstrukcji piersi, począwszy od kwalifikacji poprzez operację, skończywszy na czynnościach pozabiegowych. Zapraszamy do kontaktu i umawiania terminów każdą kobietę, która chce przywrócić sobie pełną radość życia po mastektomii!