Jak uporać się z nieestetycznymi i sprawiającymi wiele problemów w codziennym życiu pajączkami na nogach? Na to pytanie odpowiedzi poszukują miliony Polaków – wielu z nich bezskutecznie. Tymczasem istnieje efektywna i zarazem bezpieczna metoda, dzięki której jest to możliwe. Obliteracja, bo o niej mowa, to zabieg zaliczany do chirurgii naczyniowej polegający na obstrzykiwaniu teleangiektazji (wenulektazji), a więc patologicznie poszerzonych naczynek żylnych. W trosce o komfort i zdrowie pacjentów wykonujemy go w naszej klinice w Poznaniu przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu obsługiwanego przez wykwalifikowanych lekarzy.

Niepożądane zmiany popularnie określane pajączkami wynikają z przerwania ciągłości naczyń krwionośnych zlokalizowanych bezpośrednio pod skórą. W rezultacie widoczne są na jej powierzchni fioletowe, wąskie i rozgałęziające się przebarwienie na wzór korony drzewa. Podczas gdy wiele osób postrzega takie zmiany wyłącznie w kontekście estetycznym, warto pamiętać, że mogą być one także symptomem poważniejszych chorób, takich jak np. żylaki. Dlatego warto jak najwcześniej podjąć działania mające na celu wyeliminowanie ich przyczyny, a na to pozwala metoda obstrzykiwania pajączków, którą posługujemy się w naszej klinice. Za jej wyborem przemawia wiele aspektów.

Czym jest obliteracja pajączków?

Na czym dokładnie polega obliteracja? To sposób leczenia niewydolności żył i nadmiernie poszerzonych naczyń krwionośnych, w którego ramach dostarcza się w miejsce patologicznych zmian środek prowadzący do wystąpienia stanów zapalnych. To pożądane działanie, ponieważ w jego rezultacie dochodzi do procesów zwłókniających, których oczekiwanym skutkiem jest zamknięcie światła żyły i tym samym przywrócenie prawidłowego przepływu krwi. To zaś oznacza skuteczne pozbycie się problemu poprzez wyeliminowanie jego przyczyny.

Nowoczesna chirurgia naczyniowa w Poznaniu to nasza specjalność, a jednym z jej elementów jest właśnie obliteracja pajączków. To wyjątkowo skuteczna metoda, która pozwala z powodzeniem i na trwałe usunąć dolegliwość dotykającą miliony Polaków. Spośród wszystkich innych technologii stosowanych w przypadku poszerzonych naczyń krwionośnych jest uważana za jedną z najefektywniejszych i przynoszących najlepsze rezultaty. Podzielamy te opinie, dlatego również w naszej klinice proponujemy obstrzykiwanie pajączków.

W odróżnieniu od standardowych operacji odbywających się szpitalu obliteracja żył jest praktycznie bezinwazyjna. Zabieg sprowadza się do iniekcji środka w odpowiednim miejscu, dlatego w przeciwieństwie do metod operacyjnych pozwala uniknąć brzydkich blizn i innych śladów interwencji chirurgicznej. Zresztą brak głębokiej ingerencji w ludzki organizm jest dobry sam w sobie, bo drastycznie redukuje ryzyko pojawienia się skutków ubocznych, a także maksymalnie skraca czas wymagany do powrotu do pełnej sprawności, która jest możliwa od razu po obstrzykiwaniu. Specjalistyczna i długotrwała rehabilitacja nie jest wymagana.

Obstrzykiwanie pajączków – dlaczego warto?

Zabieg obejmuje kilka lub kilkanaście iniekcji, przy czym jedna wizyta trwa ok. 30 min, a odstępy pomiędzy kolejnymi zastrzykami powinny wynosić więcej niż 7 dni, jednak możliwe są też znacznie dłuższe przerwy. Procedura powinna trwać tak długo, aż uda się uzyskać pożądane rezultaty i trwale usunąć pajączki. Efekty muszą zostać zaakceptowane i zatwierdzone zarówno przez lekarza, jak i pacjenta.

Ważnym elementem procedury jest założenie pończochy, opatrunków lub rajstop przeznaczonych do uciskania tkanek. Należy z nich skorzystać bezpośrednio po zakończeniu zabiegu, aby poprawić jego skuteczność nawet o 30%. Trzeba pamiętać o prawidłowym dopasowaniu rozmiarów materiałów uciskowych do wielkości nogi, bo tylko po spełnieniu tego warunku można się spodziewać oczekiwanych efektów.

Niewątpliwą zaletą obliteracji pajączków, którą oferujemy w naszej klinice w Poznaniu w ramach chirurgii naczyniowej, jest jej bezpieczeństwo i brak ryzyka powikłań. Minimalna inwazyjność sprowadza się wyłącznie do iniekcji precyzyjnie wyselekcjonowanego środka, który dociera do źródła dolegliwości i pozwala organizmowi na poradzenie sobie z nią. Po zakończeniu zabiegu pacjent ma wolną drogę i poza intensywną aktywnością fizyczną może prowadzić normalne, standardowe życie bez obaw o jakiekolwiek problemy wynikające z przeprowadzonej procedury.

O skuteczności, bezpieczeństwie i wygodzie wynikającej dla pacjenta ze skorzystania z obstrzykiwania pajączków świadczą pozytywnie opinie klientów, jak i specjalistów. Znajduje się wśród nich m.in. Polskie Towarzystwo Flebologiczne, które – podobnie jak nasz zespół – z czystym sumieniem rekomenduje obliterację, podkreślając wynikające z niej korzyści. Nic więc dziwnego, że obecnie stała się ona jedną z najpopularniejszych, a konkretnie trzecią najczęściej używaną metodą usuwania przyczyn i symptomów poszerzonych naczyń krwionośnych. Zapraszamy do współpracy każdego, kogo interesuje metoda z zakresu chirurgii naczyniowej, a więc obstrzykiwania pajączków!