Wśród najnowocześniejszych sposobów usuwania żylaków stosowanych we współczesnej chirurgii naczyniowej metoda fal radiowych zajmuje ważne miejsce. Ponieważ ma ona wiele zalet, które przekonują do jej wyboru, proponujemy jej wykonanie w naszej klinice w Poznaniu. Dysponujemy fachowym wyposażeniem i zatrudniamy wykwalifikowanych lekarzy specjalizujących się w leczeniu niewydolności żył powierzchniowych, dlatego możemy zapewnić wszechstronne i profesjonalne wsparcie.

Na czym polega usuwanie żylaków metodą fal radiowych?

Wysoka skuteczność, bardzo mała inwazyjność, krótki czas wykonania i możliwość natychmiastowego powrotu do codziennego funkcjonowania po zakończeniu sprawiają, że usuwanie żylaków za pomocą fal radiowych należy do najpopularniejszych i najwyżej ocenianych metod w walce z niewydolnością żył powierzchniowych. Ma charakter wewnątrzustrojowy i polega na wykorzystaniu promieniowania elektromagnetycznego o odpowiedniej częstotliwości, aby doprowadzić do zamknięcia nadmiernie rozszerzonych naczyń krwionośnych.

W celu dotarcia do miejsca patologicznych zmian wykorzystywany jest cewnik o minimalnych rozmiarach, którego wprowadzenie do ciała pacjenta wymaga wykonania wyłącznie małego, w praktyce niewidocznego nacięcia na skórze. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod operacyjnych znika więc ryzyko związane z powstawaniem blizn i innych śladów po szerokich nacięciach skalpelem. W przypadku usuwania żylaków falami radiowymi można tego uniknąć i cieszyć się estetycznym wyglądem nóg od razu po zakończeniu procedury.

Ponieważ zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, jest całkowicie bezbolesny. Również po jego zakończeniu obszar, w którym lekarz wykonał nacięcie, nie powoduje żadnych dolegliwości i szybko się goi. Niskie prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych i brak konieczności wprowadzania pacjenta w narkozę przekłada się na maksymalny komfort metody usuwania żylaków falami radiowymi. Nieestetyczne blizny, długa hospitalizacja i następnie rehabilitacja w celu powrotu do normalnego funkcjonowania – o tych wszystkich niedogodnościach można zapomnieć. Nowoczesna chirurgia naczyniowa w Poznaniu, dostępna w naszej klinice, pozwala na uzyskanie oczekiwanych efektów w sposób maksymalnie komfortowy.

Przebieg i zalety zabiegu usuwania żylaków metodą fal radiowych

Zastosowanie proponowanej w naszej klinice metody fal radiowych umożliwia usuwanie żylaków poprzez podwyższenie temperatury ściany naczynia krwionośnego, co prowadzi do jego obkurczenia się i tym samym przywrócenia prawidłowego przepływu krwi. Efektem procedury jest zamknięcie światła żyły, czyli w praktyce usunięcie źródła dolegliwości, z którą mierzą się miliony Polaków. Dzięki temu można cieszyć się zdrowymi i estetycznymi, pozbawionymi żylaków nogami, zapominając o powodowanym przez nie nieustannym bólu, uczuciu ciężkości i zmęczeniu.

Pierwszym etapem jest diagnoza i wywiad medyczny. Przed przystąpieniem do właściwych czynności lekarz zbiera niezbędne dane na temat przebiegu i obecnego stanu rozwoju choroby, a także wykonuje kierunkowe badania, żeby na tej podstawie podjąć decyzję o kwalifikacji do zabiegu. Pacjent jest informowany o wszystkich procedurach, ewentualnych skutkach ubocznych, czasie trwania i zaleceniach, do których należy się stosować po zakończeniu leczenia. Metoda fal radiowych pozwala na skuteczne usuwanie żylaków i choć jest bezpieczna, to nie zaleca się jej:

  • kobietom w ciąży i karmiącym piersią,
  • zmagającym się z chorobami przewlekłymi,
  • cierpiącym na dysfunkcje krzepliwości krwi,
  • chorującym na zakrzepy i zakrzepice.

Wszystkie czynności medyczne trwają od zaledwie kilkudziesięciu minut do ok. 2 godzin – czas ich wykonania jest uzależniony od specyfiki i stopnia rozwoju żylaków. Usuwanie ich metodą fal radiowych kończy się nałożeniem niewielkiego opatrunku w miejscu nacięcia lub ukłucia i założeniem na nogi kompresu uciskowego – z reguły jest nim specjalna pończocha, której użycie podnosi skuteczność zabiegu. Należy ją nosić kilka dni lub dłużej, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Poza stosowaniem ucisku po zakończeniu procedury zaleca się także systematyczne spacery, pamiętając przy tym, żeby nie forsować organizmu i nie podejmować nadmiernej aktywności fizycznej przez co najmniej kilka dób po wykonaniu zabiegu. Należy także unikać długotrwałego stania w jednej pozycji. W celu monitorowania efektów podjętych czynności zalecane są wizyty kontrolne, w których trakcie lekarz może ocenić stan zdrowia i w razie potrzeby podjąć dodatkowe działania.

Aby zapewnić najwyższy poziom skuteczności, komfortu i wygody, wykorzystujemy wyłącznie najnowocześniejsze i najlepiej oceniane sposoby usuwania żylaków, do których zalicza się metoda fal radiowych. Jako że tworzymy doświadczony i wysoko wykwalifikowany zespół lekarzy, nasza zlokalizowana w Poznaniu klinika może zapewnić profesjonalizm działania. Zdajemy sobie sprawę, że równie ważna jest przyjazna atmosfera, dlatego robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby ją zagwarantować i umilić pacjentom pobyt w gabinecie. Równie dużą wagę przykładamy do sprzętu, więc korzystamy wyłącznie z nowoczesnych, specjalistycznych i precyzyjnych urządzeń. Zapraszamy do umawiania się na zabieg z zakresu chirurgii naczyniowej polegający na usuwaniu żylaków metodą fal radiowych każdego, kto chce poradzić sobie z tym problemem!