9 lipiec
Zabiegi dla kobiet w ciąży i młodych mam

Rozciągnięta skóra brzucha, rozstępy, przebarwienia – to najczęstsze problemy, z jakimi zmagają się kobiety w okresie ciąży oraz po urodzeniu dziecka. Jesteś młodą mamą i chcesz na nowo poczuć się pięknie? Sprawdź, co może zaoferować Ci współczesna chirurgia plastyczna! Przekonaj się, że zabiegi medycyny estetycznej to najlepszy sposób na powrót do atrakcyjnej sylwetki!

Problemy skórne w okresie ciąży – skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić?

W trakcie ciąży w organizmie kobiety dochodzi do bardzo wielu zmian. Są one spowodowane w szczególności wzmożoną pracą układu hormonalnego. Po zapłodnieniu zwiększa się produkcja progesteronu i estrogenów. To właśnie z tego względu w tym szczególnym czasie u znacznej liczby kobiet pojawiają się nieestetyczne przebarwienia na skórze. Plamy barwnikowe określane mianem ostudy są zlokalizowane na czole, brodzie, policzkach lub nosie. Zwykle po porodzie znikają samoistnie, jednak jeśli tak się nie dzieje, z pomocą przyjdzie chirurgia twarzy. Zabiegi z jej zakresu pozwalają też na spłycenie zmarszczek i przywrócenie prawidłowego napięcia mięśniowego.

Zmiany w funkcjonowaniu i wyglądzie miejsc intymnych

Ciąża oraz poród zmieniają też kobiece narządy płciowe. Rozciągnięciu ulegają struktury pochwy i macicy, wydłuża się kość łonowa. Na skutek licznych porodów może dojść do zdeformowania warg sromowych większych lub mniejszych, co znacząco obniża komfort stosunków seksualnych. W tym przypadku warto rozważyć poddanie się zabiegowi labioplastyki, który wykonuje chirurg plastyk. Operacje plastyczne warg sromowych poprawiają funkcjonalność i estetykę narządów płciowych, pozwalając kobiecie odzyskać pewność siebie.

Regeneracja ciała po porodzie – zgłoś się do kliniki medycyny estetycznej!

Zmiany hormonalne, wiszące fałdy skórne i dodatkowe kilogramy wpływają negatywnie na kobiecy wygląd. Jeśli chcesz pozbyć się kompleksów i odzyskać piękną figurę, zachęcamy Cię do skorzystania z oferty przygotowanej przez Klinikę Złotowską w Poznaniu. Naszą specjalnością jest nie tylko rekonstrukcja wad, ale także chirurgia sylwetki. Razem z nami bezpiecznie wrócisz do formy, poprawisz wygląd skóry i wymodelujesz ciało!