Dr Mikołaj Kubasik

Specjalista chirurgii ogólnej oraz chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej.
Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Specjalizację z chirurgii ogólnej uzyskał w Klinice Chirurgii Urazowej, Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pod kierunkiem prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Słowińskiego, a specjalizację z chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej w Klinice Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju pod kierunkiem prof. dr hab. n. med. dr h.c. Kazimierza Kobusa.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz International Society of Aesthetic Plastic Surgery.
Współautor wielu prac z zakresu chirurgii plastycznej i leczenia oparzeń publikowanych w światowych wydawnictwach branżowych, współautor rozdziału do amerykańskiego podręcznika dotyczącego chirurgii piersi.
Systematycznie uczestniczy w krajowych i zagranicznych sympozjach i szkoleniach ciągle doskonaląc swe umiejętności.
W ponad 20-letniej karierze zawodowej dr Mikołaj Kubasik wykonał tysiące zabiegów estetycznych i rekonstrukcyjnych
Na bieżąco śledzi światowe trendy aby zapewnić najwyższej jakości opiekę medyczną.

Dr hab. n. med Dawid Murawa

Dawid Murawa – chirurg onkolog, prekursor nowoczesnych rozwiązań leczenia onkologicznego w Polsce.
Lekarz podejmujący się najtrudniejszych zabiegów, dający nadzieję i pozytywne nastawienie swoim pacjentom.
Wielokrotnie nagradzany przez organizacje społeczne za konsekwencję w działaniu i pracę. Zaangażowany społecznie i politycznie w rozwój społeczności lokalnych.

 • Członek zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej
 • Prezes Elekt Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej
 • Kierownik Katedry Chirurgii i Onkologii, Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Zielona Góra
 • Kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze
 • Konsultant Naukowy Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala w Środzie Wielkopolskiej
 • Konsultant Naukowy Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala w Pleszewie
 • Przewodniczący sekcji węzła wartowniczego Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej
 • Dr Maciej Liweń

  Specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej.
  Specjalizuje się w diagnostyce dopplerowskiej układu naczyniowego (USG doppler), w leczeniu żylaków kończyn dolnych w szczególności metodami miniinwazyjnymi leczeniu żylaków sposobem laserowym oraz sposobem wewnątrzżylnej radiowej ablacji ( RF), a także leczeniu miażdżycy kończyn dolnych, miażdżycy tętnic szyjnych, przewlekłych ran i owrzodzeń oraz stopy cukrzycowej. Jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej.Wiele lat był asystentem w Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej oraz Angiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

  W życiu zawodowym kieruje się przeświadczeniem, że najważniejszą cechą lekarza jest jego profesjonalizm. Lekarz powinien być przede wszystkim skuteczny – stąd obowiązek nieustannego kształcenia się i doskonalenia swoich umiejętności, aby zawsze móc zaoferować pacjentowi leczenie najlepsze z możliwych.

  Jego hobby to kulturystyka, klasyczna motoryzacja. Kocha zwierzęta – ma 2 psy, 2 koty, pomaga wspierając Fundację Viva! – Akcja dla zwierząt.

  Dr Maciej Micker

  Jest specjalistą z zakresu chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej. W roku 2003 otrzymał tytuł doktora nauk medycznych. W trakcie kariery odbył liczne staże zagraniczne, m. in. w: Niemczech, Anglii i Czechach. Od 2004r. jest Adiunktem Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Angiologii Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu z siedzibą w ZOZ MSWiA w Poznaniu.

  Dr n. med. Maciej Micker jest członkiem wielu Towarzystw i Organizacji naukowych, autorem ponad 20 prac naukowych, współautorem książki w dziedzinie chirurgii naczyń, promotorem prac magisterskich i licencjackich.

  W codziennej praktyce zajmuje się leczeniem endowaskularnnym chorób tętnic (tętniaki aorty brzusznej i piersiowo-brzusznej, miażdżyca tętnic) i małoinwazyjnymi technikami leczenia żylaków kończyn dolnych (ablacja laserowa i RF).

  Dr Marcin Staśkiewicz

  Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w roku 2009.
  Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii od 2017r.
  Na co dzień pracownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Długiej.

  Od 15 lat związany z medycyną ratunkową w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

  Dr Anna Rajewska

  Specjalista anestezjolog. Ukończyła Akademię Medyczną w Bydgoszczy. Na codzień pracuje na oddziale Anesezjologii i Intensywnej Terapii i bloku operacyjnym WSM im. J. Strusia w Poznaniu. Świadczy usługi anestezjologiczne w wielu innych szpitalach i prywatnych klinikach Poznania i okolic.

  Prywatnie jest propagatorką zdrowego stylu życia, miłośniczką pływania, joggingu i fitness. W kontaktach z pacjentami stara się być pogodna, życzliwa i skrupulatna.

  Marlena Listewnik

  Pielęgniarka – Specjalistka w Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
  Z zawodem związana od 22 lat. Swoją karierę rozpoczęła na bloku operacyjno pediatrycznym równolegle pracując w prywatnych placówkach z osobami dorosłymi. Kształtowała wiedzę w wybranej specjalizacji zdobywając doświadczenie zawodowe. Dodatkowo ukończyła kurs specjalistyczny z resuscytacji krążeniowo-oddechowej, kurs kwiodastwa i krwiolecznictwa oraz kurs leczenia bólu ostrego i przewlekłego.

  Justyna Kasperska

  Ukończyła naukę w Medycznym Studium Zawodowym w Poznaniu i otrzymała tytuł pielęgniarka o specjalności ochrona zdrowia i pielęgnowanie chorych.Ponad to uzyskała dyplom ukończenia studiów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie z tytułem licencjat pielęgniarstwa.W roku 2007 ukończyła kurs kwalifikacyjny w dziedzinie Pielęgniarstwo Operacyjne .
  Jest pielęgniarką z 26 letnim stażem zawodowym.Pierwsze szlify zawodowe zdobywała w PSK nr 5 w Poznaniu na oddziale Chirurgicznym. Kolejne doświadczenia zawodowe zdobyła na oddziale internistyczno -urologicznym ,na którym przez pewien czas pełniła rolę pielęgniarki oddziałowej. Od 15 lat związana jest z Blokiem Operacyjnym ogólnozawodowym i z dziedziny chirurgii plastycznej.

  Jest uczestniczką wielu szkoleń i konferencji naukowych, z zakresu pielęgniarstwa chirurgicznego,internistycznego, endoskopii oraz operacyjnego. Prowadziła wykłady z zakresu chirurgii plastycznej na szkoleniach dla pielęgniarek operacyjnych w Centrum Doskonalenia Zawodowego.

  Jolanta Skibińska

  Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz podyplomowych z zakresu zarządzania w opiece zdrowotnej. Pielęgniarka z wieloletnim doświadczeniem w organizowaniu kompleksowej i profesjonalnej pracy na bloku operacyjnym (pełniła funkcję pielęgniarki oddziałowej w szpitalu klinicznym).

  Przez cały okres swojej pracy związana operacyjnym laryngologii, chirurgii naczyniowej, onkologicznej i plastycznej. Wykładowca na szkoleniach specjalizacyjnych dla pielęgniarek operacyjnych. Uczestniczka wielu szkoleń konferencji zakresu pielęgniarstwa operacyjnego i zarządzania.

  Justyna Walczak

  Specjalistka pielęgniarstwa operacyjnego. Absolwentka Liceum Medycznego im Marii Curie Skłodowskiej w Poznaniu. Ukończyła kurs pielęgniarstwa operacyjnego oraz uzyskała tytuł specjalisty w zakresie pielęgniarstwa operacyjnego. Czynnie uczestniczyła przy zabiegach z zakresu: chirurgii ogólnej,
  naczyniowej, plastyczna, dziecięcej, urologii, laryngologii, ginekologii, ortopedii i okulistyki.

  Wolny czas spędza z rodziną i przyjaciółmi. Lubi dobre kino, podróżować i poznawać nowe miejsca.

  Agnieszka Wawrzynkiewicz

  Ukończyła Liceum Medyczne w Jarocinie, pracuje od 1999 roku w Szpilalu Klinicznym im. H. Święcickiego-na ul. Przybyszewskiego (oddział Otolaryngologii).

  Ukończyła kurs anestezjologiczny i specjalizację chirurgiczną.

  Justyna Markowiak

  Absolwentka Wyższej Szkoły Zawodowej na kierunku Pielęgniarstwa. Od 25 lat w branży medycznej. Swoją karierę rozpoczęłam od pracy na oddziale internistyczny z kardiologią. Od 21 lat związana jestem z oddziałem chirurgii. Rozwijając się z tej dziedziny ukończyłam dwuletnią specjalizację z chirurgii.

  W ramach podnoszenia swoich kwalifikacji ukończyłam kurs anestezjologiczny, leczenia ran, Ekg, RKO, spirometrii, testów skórnych, kurs medycyny pracy oraz zarządzanie personelem medycznym.

  Katarzyna Spelak

  Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza na kierunku Politologia. Ukończyła studia podyplomowe Badania Marketingowe oraz Key Account Maneger w Wielkopolskiej Szkole Biznesu przy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.
  Pracowała dotychczas jako kierownik działu sprzedaży, specjalista ds ISO oraz manager. W Klinice odpowiada za bezpośredni kontakt z pacjentami oraz organizację pracy będąc na stanowisku managera.

  Stara się aktywnie spędzać czas wolny, jej pasją jest sport a przedewszystkim bieganie zarówno na dystansach półmaratonu i maratonu.

  Agnieszka Kosicka

  Personel Pomocniczy

  Marcin Krysztofiak

  Absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu wydział lekarski
  specjalista w zakresie chirurgii ogólnej – specjalizacja w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Urazowej Szpitala im. Fr. Raszei w Poznaniu.

  Dotychczasowa praca: Oddział Zabiegowy Prywatna Lecznica Certus w Poznaniu; Oddział Chirurgii Ogólnej i Urazowej SPZOZ w Szamotułach.
  Poradnia Chirurgiczna LuxMed w Poznaniu i Enelmed w Poznaniu.

  Dr n. med. Jacek Chmielecki

  Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu (1985). Uzyskał specjalizację z dziedziny chirurgii ogólnej, a następnie chirurgii naczyniowej i doktorat. Posiada ogromne doświadczenie w obszarze wideochirurgii (operacje laparoskopowe i niektóre torakoskopowe) oraz chirurgii naczyniowej.
  Bogate doświadczenie kliniczne i praktyczną wiedzę medyczną zdobywał w trakcie 17-letniej pracy na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyń w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (1987 – 2004) oraz 14-letniej pracy na stanowisku Ordynatora Oddziału Chirurgii – Prywatnej Lecznicy Certus w Poznaniu (2004 – 2018).

  Specjalizuje się w profilaktyce, diagnostyce, jak i leczeniu i operacjach chorób:
  Chirurgii naczyniowej:
  – diagnostyka USG naczyń: tętnice szyjne, aorta, tętnice kończyn dolnych, układ żylny
  – operacje układu żylnego – tradycyjne i małoinwazyjne: laser RF, metoda farmakomechaniczna (z użyciem zestawu Flebogrif)

  Dr Agnieszka Wasilewska

  Specjalista chirurgii ogólnej oraz chirurgii plastycznej.

  Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

  Tytuł doktora nauk medycznych oraz specjalizację II stopnia z chirurgii ogólnej zdobyła w Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej UM w Poznaniu (promotor doktoratu i kierownik specjalizacji – prof. dr n.med. Ryszard Marciniak).

  Staż specjalizacyjny z chirurgii plastycznej pod kierunkiem dr. n. med. Ryszarda Mądrego odbyła we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej koordynowanym przez Konsultanta Krajowego w dziedzinie chirurgii plastycznej prof. dr. hab. n.med. Jerzego Strużynę.

  Ukończyła z wyróżnieniem za pracę dyplomową oraz z najwyższą lokatą na roku Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim w Warszawie.

  Za ww. pracę dyplomową otrzymała nagrodę Fundacji im. Prof. Carlo Alberto Bartolettiego wygrywając I międzynarodowy konkurs na najlepszą pracę z dziedziny medycyny estetycznej A.D. 2014/2015 (Rzym).

  Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń, Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

  Jest autorką i współautorką publikacji naukowych z zakresu chirurgii ogólnej m.in. rozdziałów podręcznika dla studentów medycyny i artykułów w czasopismach specjalistycznych tj. Medycyna Praktyczna: Chirurgia oraz Polski Przegląd Chirurgiczny, z zakresu medycyny estetycznej w Academy of Aesthetic and Anti-Aging Medicine, natomiast aktualnie z zakresu chirurgii plastycznej.

  Swoją wiedzę doskonali systematycznie uczestnicząc w kursach, konferencjach i sympozjach naukowych z dziedziny chirurgii plastycznej będąc zarówno ich słuchaczem jak i prelegentem.

  Prof. dr hab. n. med. Paweł Rzymski

  Specjalista ginekolog-położnik

  Lekarzem jestem od 2000 roku, ukończyłem studia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Obecnie jestem zastępcą Koordynatora (Ordynatora) na Oddziałach Położniczo-Ginekologicznym 2, Diagnostyczno-Obserwacyjnym i Izby Przyjęć Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego przy ul. Polnej w Poznaniu. Jestem również Profesorem w Klinice Zdrowia Matki i Dziecka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Byłem stypendystą Uniwersytetu w Perugii (Włochy) i Uniwersytetu Humboldta w Berlinie (Niemcy). W swojej pracy zawodowej zajmuję się całością specjalności ginekologii i położnictwa oraz diagnostyką ultrasonograficzną i biopsyjną piersi. Koncentruję się na leczeniu zabiegowym i operacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem technik małoinwazyjnych (laparoskopia, histeroskopia) jak również zabiegi laserowe. Moją pasją jest również ultrasnografia, szczególnie usg onkologiczne i elastograficzne piersi. Zajmuję się kompleksową profilaktyką nowotworów macicy, szyjki macicy, jajników. Ponadto zajmuję się antykoncepcją w pełnym zakresie, w tym wkładki wewnątrzmaciczne z miedzią, srebrem i hormonalne, również u kobiet nierodzących. Zajmuję się kompleksowo leczeniem niepłodności, od diagnostyki wstępnej, przez diagnostykę hormonalną, zaburzenia jajeczkowania, PCO, otyłość, HSG, inseminacje, laparoskopię i histeroskopię na kwalifikacji do IVF-ET kończąc.
  Tematyką zaburzeń dna miednicy, nietrzymania moczu, obniżenia/wypadania pochwy zajmuję się od wielu lat. Miałem okazję szkolić się w ośrodkach w Augsbrugu oraz w Hagen-Haspe w Niemczech.

  Zajmuję się kompleksową diagnostyką dna miednicy, tj obniżenia i wypadania narządów płciowych, wszystkimi formami nietrzymania moczu. Z diagnostyką można zapoznać się w udostępnionym filmie: http://rzymski.eu/files/PFSono-z-pacjentem.mp4
  Po szczegółowej diagnostyce można w zależności od stopnia nietrzymania moczu lub obniżenia ścian pochwy dobrać odpowiednią metodę leczenia. Jedną z form dla kobiet w każdym wieku, młodych, uprawiających sport jak i starszych są zabiegi laserowe wykonywane przez mnie w Klinice Złotowska. W wielu sytuacjach niewielkiego nasilenia dolegliwości można uzyskać znakomite efekty i uniknąć a przynajmniej opóźnić ewentualne leczenie operacyjne o lata. O pełnej liście wskazań możesz przeczytać poniżej. W swojej pracy zawodowej zajmuję się również operacyjnym leczeniem nietrzymania moczu z użyciem taśm TOT, jak również operacjami plastycznymi pochwy i podwieszającymi macicę. Wykonuję również zabiegi małoinwazyjnej chirurgii, tj laparoskopowe usunięcie mięśniaków, laparoskopowe usunięcie macicy, guzów jajników oraz klasyczne operacje ginekologiczne.