Wszczepienie silikonowych implantów PermaLip jest trwałym i bezpiecznym sposobem powiększania ust. PermaLip jest opatentowanym przez amerykańską firmę SurgiSil produktem, poddanym licznym badaniom klinicznym. Implanty te wykonane są z miękkiego, litego silikonu, mają naturalny kształt i nieporowatą, gładką powierzchnię. Nie mogą one pęknąć i nie ma niebezpieczeństwa „wylania się” zawartości, bo nie zawierają w sobie płynu. Choć jest to rozwiązanie trwałe, to w każdej chwili implant może być usunięty, albo zamieniony na większy lub mniejszy.

Czym są implanty ust?

Możliwość powiększenia warg bez nastrzykiwania kwasem hialuronowym to interesująca alternatywa, która zapewnia doskonały wygląd ust. Operacje plastyczne w tym zakresie są realizowane w naszej klinice w Poznaniu i polegają na umieszczeniu w odpowiednim obszarze twarzy opisanych wcześniej implantów. Są to wypełniacze dostępne w różnych rozmiarach, które dają szerokie możliwości w modelowaniu ust.

Dzięki ich charakterystyce w sposób bezproblemowy lekarz jest w stanie zmienić implant na inny, nadając wargom pożądany przez pacjentkę kształt. Zastosowanie takich wypełniaczy jest obecnie coraz popularniejsze ze względu na trwały efekt i jednocześnie możliwość całkowitego usunięcia implantów ust. Zachęcamy do kontaktu z naszą kliniką w Poznaniu – specjaliści wyjaśnią wszelkie kwestie związane z takimi zabiegami, które realizujemy bezpiecznie i w pełni profesjonalnie.

Zalecenia przed zabiegiem

Podobnie jak w przypadku innego rodzaju postępowań chirurgicznych mających na celu np. poprawę wyglądu, również i operacje plastyczne z wykorzystaniem implantów ust przeprowadzane w naszej klinice w Poznaniu wymagają przygotowania się do nich pacjentki. Rekomendujemy rozpoczęcie terapii z lekiem na opryszczkę, którego przyjmowanie warto zacząć już 2 dni przed planowanym terminem zabiegu. Istotne jest, by w czasie rekonwalescencji nie palić papierosów. Dobrze jest też stosować okłady z lodu, które pomogą w uśmierzeniu ewentualnego dyskomfortu i opuchlizny.

Zalecenia po zabiegu

Po przeprowadzonej przez naszych specjalistów operacji plastyczne, implanty ust mogą spowodować obrzęk i dolegliwości bólowe. Z tego względu rekomendowane są wspomniane już zimne okłady, ale zalecamy też przyjmowanie przepisanego przez lekarza antybiotyku oraz kontynuację terapii ze środkiem na opryszczkę. Po zabiegu należy bezwzględnie unikać wysokich temperatur i przemęczenia – nie powinno się korzystać z sauny czy solarium. Implanty ust w pierwszych dniach po operacji plastycznej utrudniają gryzienie, dlatego najlepszym wyborem będą pokarmy o płynnej konsystencji. W razie wszelkich wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką w Poznaniu – specjaliści wyjaśnią, jak dokładnie należy zachowywać się po zabiegu powiększenia ust za pomocą implantów.

Bezpieczne powiększanie ust

Metoda powiększania ust poprzez użycie implantów PermaLip to sprawdzony i skuteczny sposób, chwalony przez kobiety. Jeżeli zależy Ci na małoinwazyjnym powiększeniu ust to będzie to odpowiednie rozwiązanie, które warto zastosować.

Powiększanie ust – charakterystyka

Cel zmiana kształtu i wielkości ust
Znieczulenie miejscowe
Pobyt w klinice zabieg wykonywany ambulatoryjnie
Metody nacięcie w kącikach wargi górnej i/lub dolnej
Przebieg pooperacyjny szwy są rozpuszczalne, obrzęk może występować przez kilka dni, po tym czasie pełna aktywność zawodowa i towarzyska
Możliwe powikłania krwiak, obrzęk, przemieszczenie implantów, niesymetryczne ułożenie implantu w wardze wymagające korekty, zaburzenie gojenia po zabiegu, które w skrajnym przypadku może wymagać czasowego usunięcia implantu
Zabiegi polepszające efekt modelowanie kwasem hialuronowym