Małoinwazyjny zabieg laserowy z zakresu ginekologii estetycznej

Przeprowadzamy ginekologiczne zabiegi laserowe. Nasza klinika medycyny estetycznej w Poznaniu jest miejscem, gdzie wykonuje się obkurczanie pochwy. Sprawdź, jakie są jej cele i kto decyduje się na nią najczęściej. Stosujemy innowacyjne metody, które nie powodują bliznowacenia tkanek, a jeden zabieg trwa zaledwie od 10 do 15 minut. Przekonaj się, kiedy zabieg laserowy jest wskazana ze względów medycznych. Poznaj listę wskazań i przeciwwskazań do jej wykonania. Przed zabiegiem przeprowadzamy szczegółową konsultację.

Plastyka pochwy w Poznaniu

Zabiegi laserowe w naszej klinice wykonywane są u kobiet w różnym wieku, zarówno przed, jak i po menopauzie. Na kwalifikację do zabiegu laserowego pochwy do kliniki medycyny estetycznej często zgłaszają się panie, które cierpią na wysiłkowe nietrzymanie moczu pierwszego stopnia. W wypadku dużego nasilenia tej dolegliwości możliwe jest dodatkowe zastosowanie taśmy TOT. Ponadto przyjmujemy osoby z chorobami prowadzącymi do zaniku pochwy i kobiety po terapii nowotworowej, gdy od leczenia minęło 10 lat, jednak nadal występują przeciwwskazania do zażywania leków hormonalnych.

Laserowy zabieg ginekologiczny wykonywany jest w celach medycznych i estetycznych. Przeprowadza się ją u pań, które:

  • odczuwają suchość, pieczenie i swędzenie pochwy, które nie ustępuje po leczeniu zachowawczym,

  • chcą odmłodzić wygląd swoich stref intymnych i przywrócić stopniowo tracone marszczki,

  • mają dyspareunię i odczuwają ból związany z aktywnością seksualną,

  • odczuwają nadmierne rozluźnienie pochwy,

  • chcą poprawić jakość swojego życia seksualnego.

Niezależnie od powodu wizyty w klinice medycyny estetycznej, każdorazowo odbywa się kwalifikacja do zabiegu laserowego, obejmująca drobiazgowe omówienie wskazań i przeciwwskazań oraz zaleceń postępowania po jego wykonaniu.

Przebieg laserowego zabiegu z zakresu ginekologii estetycznej

Przed przystąpieniem do użycia lasera w strefach intymnych należy przeprowadzić badanie ginekologiczne, cytologię i USG. Laserowy zabieg obkurczenia pochwy nie jest wskazany u osób w okresie ciąży i laktacji, pacjentów z cukrzycą, tkanką zmienioną chorobowo oraz aktywnymi infekcjami narządów płciowych, takimi jak opryszczka i kandydoza. Należy poinformować ginekologa o stanie swojego zdrowia i przejść przez wskazane przez niego badania.

Wykonywany w klinice medycyny estetycznej zabieg dopochwowy odbywa się przy wykorzystaniu technologii lasera frakcyjnego. Nie jest zabiegiem chirurgicznym. Stymuluje wzrost kolagenu oraz produkcję prawidłowej wydzieliny w nabłonku. W jego trakcie stosuje się wyłącznie znieczulenie miejscowe. Dla osiągnięcia maksymalnego efektu działania lasera zaleca się 3 zabiegi w odstępie co 4 tygodnie. Po każdym z nich przez tydzień należy powstrzymać się od stosunków seksualnych.

Klinika medycyny estetycznej w Poznaniu

Dla wielu kobiet laserowy zabieg jest metodą na rozwiązanie problemów związanych ze strefami intymnymi. Wykonanie zabiegu odbywa się wyłącznie po konsultacji z ginekologiem i przeprowadzeniu stosownych badań. Każdy przypadek w klinice medycyny estetycznej w Poznaniu rozpatrywany jest indywidualnie.