Do powiększania pośladków stosowane są implanty silikonowe. Posiadają one powłokę z trwałego, elastycznego żelu silikonowego. Ten rodzaj silikonu posiada większą wytrzymałość na ucisk w porównaniu z implantami do powiększania piersi. Implanty dostępne są w dwóch profilach: okrągłym lub owalnym. Implanty owalne mogą być gładkie lub teksturowane. Spośród nich lekarz będzie mógł dokonać odpowiedniego wyboru.

Równie popularne jest powiększenie pośladków tkanką tłuszczową pobraną z innych obszarów ciała podczas liposukcji. Liposukcja wykonywana jest poprzez odessanie tkanki tłuszczowej za pomocą strzykawki lub pompy ssącej z „depozytów tłuszczowych” na ciele pacjentki (np. fałd brzuszny, lędźwie, uda, łydki). Uzyskane w ten sposób tkanki po oddzieleniu bezużytecznych, płynnych frakcji są cennym materiałem gotowym do przeszczepienia. Tkankę tłuszczową, która ma wymodelować pośladki, należy zawsze przeszczepić w nadmiarze, a to dlatego, że podczas odsysania i przeszczepu część komórek tłuszczowych ulega uszkodzeniu.

Powiększanie pośladków – opis zabiegu

Wszystkich zainteresowanych możemy zapewnić, że powiększanie pośladków to zabieg bezpieczny – jeśli oczywiście przeprowadza go dobry chirurg plastyk. W zależności od wielkości zastosowanych implantów oraz indywidualnych predyspozycji samego pacjenta trwa on od 45 minut do około 3 godzin. Cała procedura przeprowadzana jest przy wykorzystaniu znieczulenia dożylnego. Co jednak najistotniejsze – nie ma konieczności użycia tzw. pełnej narkozy. Dzięki temu już po około 2 godzinach po zakończeniu wszystkich czynności można udać się do domu.

Co natomiast z rekonwalescencją? Jeżeli zabieg wykona doświadczony chirurg plastyk, to nie jest on ani długi, ani żmudny. Średnio po upływie około 10 dni zdecydowana większość operowanych osób wraca do zupełnie normalnego trybu życia. Przez 2 tygodnie powinno się jednak unikać zarówno wzmożonego wysiłku fizycznego, jak i bardzo gorących kąpieli czy korzystania z sauny. Niewskazane jest także przebywanie na zewnątrz podczas wyjątkowo upalnych dni. Choć powiększanie pośladków cieszy się największym zainteresowaniem ze strony kobiet, to z zabiegu coraz częściej korzystają mężczyźni. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej kliniki w Poznaniu.

Zalety zabiegu powiększania pośladków

Doświadczenia samych pacjentów jednoznacznie wskazują na to, że powiększanie pośladków to przede wszystkim doskonały sposób nie tylko na poprawę ewentualnych niedoskonałości swojego ciała, ale także na znacznie podwyższenie samooceny. Pełne, gładkie, jędrne i krągłe pośladki to marzenie wielu osób. Biorąc pod uwagę fakt, że zabieg nie należy do najbardziej inwazyjnych, a pełna rekonwalescencja trwa jedynie 10 dni, jest to jedna z najlepszych dostępnych obecnie propozycji dla wszystkich tych, którym zależy na szybkich i widocznych niemal natychmiast rezultatach.

Jeżeli wszczepieniem implantów zajmie się doświadczony chirurg plastyk, można być absolutnie pewnym, że efekt będzie absolutnie satysfakcjonujący. Zachęcamy zatem do skorzystania z oferty przygotowanej przez najlepszych specjalistów z naszej kliniki w Poznaniu!

Cel uwypuklenie górnej części pośladków, podciągnięcie pośladków
Znieczulenie ogólne
Pobyt w klinice kilka godzin
Metody umieszczenie implantu pod mięśniem pośladkowym większym, wstrzyknięcie tkanki tluszczowej w górną część pośladka
Przebieg pooperacyjny implanty: usunięcie drenów przed wypisem z Kliniki,

kąpiel od 3 doby po zabiegu,

szwy są najczęściej wchłanialne,

dolegliwości bólowe do 7-10 doby po zabiegu,

aktywność zawodowa i towarzyska od 2 – 3 tygodnia po zabiegu,

kontrola w 7, 14 i 28 dniu po zabiegu

tkanka tłuszczowa: niewielkie dolegliwości bólowe przez 24-48 godzin,

kąpiel od 3 doby po zabiegu,

opatrunki modelujące, lekko uciskające przez 7-10 dni, od tego czasu pełna aktywność zawodowa i towarzyska,

kontrola w 7, 14 i 28 dniu po zabiegu

Możliwe powikłania krwiak, blizna, zaburzenia czucia w obrębie pośladka, przemieszczenie implantu, asymetria, przykurczająca torebka łącznotkankowa, zakażenie i przemieszczenie wstrzykniętej tkanki tłuszczowej
Zabiegi polepszające efekt BellaContour, Radiosurg – Pelleve