Kwas hialuronowy jest naturalnym polisacharydem stanowiącym istotny element strukturalny skóry, tkanki podskórnej, tkanki łącznej oraz tkanki mazi stawowej. Starzejąca się skóra zawiera coraz mniej naturalnego kwasu hialuronowego. Podanie jego syntetycznego odpowiednika powoduje, że skóra w miejscach wstrzyknięć staje się sprężysta, bardziej napięta, a owal twarzy wygładza się, pomaga w jej nawilżeniu i utrzymaniu objętości. Kwas hialuronowy stosowany do wypełnień jest syntetycznym wypełniaczem, identycznym z naturalnym, tzn. nie powoduje uczuleń. Wchłania się do 18 miesięcy po wstrzyknięciu, a po tym czasie zabieg należy powtórzyć.

Starzenie się skóry sprawia, że przestaje ona wyglądać tak atrakcyjnie jak w latach młodości. Jednak dzięki chirurgii twarzy i wykonywanym w klinice w Poznaniu zabiegom modelowania jej kształtu można przywrócić estetyczny wygląd.

Jak wygląda zabieg modelowania kształtu twarzy?

Po wstępnej, dokładnej konsultacji lekarz kwalifikuje pacjenta do dalszej procedury, wykluczając ewentualne przeciwwskazania. Główny etap postępowania medycznego rozpoczyna się od podania miejscowego znieczulenia. Następnie specjalista wprowadza za pomocą cieniutkiej igły kwas hialuronowy we wcześniej określone obszary. Zabieg pozwala na zgodne z preferencjami pacjenta modelowanie kształtu twarzy. Za pomocą kwasu hialuronowego można wypełnić drobne ubytki, podkreślić kontury czy ujędrnić usta. Opisane czynności medyczne są mało inwazyjne, dlatego bezpośrednio po ich zakończeniu można udać się do domu. Zabieg jest szybki i trwa zazwyczaj około pół godziny.

Kwas hialuronowy naturalnym sekretem urody – skuteczne wypełnianie zmarszczek

Zabieg polegający na podaniu odpowiedniej dawki kwasu hialuronowego jest obecnie najskuteczniejszym sposobem uzyskania pięknego i młodego wyglądu skóry, przy braku ingerencji sztucznych środków. Dużym atutem zastosowania kwasu hialuronowego jest natychmiastowy efekt. Substancja po dostaniu się pod skórę od razu zaczyna działać wypełniając zmarszczkę, odpowiednio nawilżając i naciągając skórę.

Przeciwwskazania do wolumetrii twarzy

Konsultacja medyczna w klinice w Poznaniu jest bardzo ważna, ponieważ dzięki niej wykrywa bądź wyklucza się istnienie ograniczeń. Przeciwwskazaniami do chirurgii twarzy są:

  • alergia na kwas hialuronowy,
  • problemy z krzepliwością krwi,
  • choroby na tle autoimmunologicznym,
  • cukrzyca,
  • infekcje wirusowe i grzybiczne.

Chirurgia ani modelowanie kształtu twarzy nie może odbywać się również w sytuacji, gdy organizm pacjenta zmaga się z nowotworem, stanami zapalnymi czy reakcjami uczuleniowymi. Operację odradzamy też kobietom w ciąży oraz tym karmiącym piersią.

Kwas hialuronowy – charakterystyka

Cel wypełnienie powierzchniowych i głębokich zmarszczek, zmiana konturów twarzy, powiększenie ust
Znieczulenie miejscowe
Pobyt w klinice bez konieczności, zabieg wykonywany ambulatoryjnie
Metody wstrzyknięcie preparatu kwasu hialuronowego śródskórnie lub podskórnie
Przebieg pooperacyjny studzenie ostrzykniętej okolicy przez 24 godziny,

aktywność towarzyska i zawodowa po 48 godzinach

Możliwe powikłania krwiak w miejscu podania, lekkie zaczerwienienie, niewielka bolesność, przemieszczenie preparatu
Zabiegi polepszające efekt dermabrazja, peeling chemiczny – złuszczanie chemiczne skóry, SkinPen