23 czerwiec

Na co dzień odczuwamy wiele emocji, a te zaś wyrażane są m.in. przez mimikę. Natomiast im więcej stresów oraz im bardziej ekspresyjnie okazujemy wszelkie uczucia przez twarz, tym większy negatywny wpływ na cerę i mięśnie znajdujące się w tym obrębie. Do najbardziej cierpiących należą te, odpowiedzialne za poruszanie brwiami. Nic dziwnego zatem, że popularnym zabiegiem jest ich podniesienie. Taką operację może przeprowadzić także nasza klinika z Poznania.

To prosta i szybka metoda poprawienia owalu twarzy. Dodatkowo pozostaje praktycznie bezbolesna. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, jak wygląda podniesienie brwi, przeczytaj poniższy tekst. Dowiesz się z niego najważniejszych informacji.

Jak wygląda sam zabieg?

Operacja ta najczęściej polega na wykonaniu nacięć w okolicy skroni. Lekarz prowadzący podreperowuje skórę pod czepcem, a następnie uwalnia wiązadła i podnosi ją. Rany zaszywane są w miejscu pierwotnych nacięć. To zwiększa napięcie cery w tym obszarze, a same brwi zostają skutecznie podniesione. Co ważne – praktycznie nie widać śladów po tej operacji, gdyż blizny skryte są na skroniach pod owłosieniem.

Całość trwa zazwyczaj nie więcej niż godzinę. Jednak po zabiegu zaleca się, by pacjent pozostał przynajmniej przez dobę w ośrodku na obserwację. Po tym czasie zaś bez problemu może wrócić do domu.

Jak długo trwa rekonwalescencja? Zazwyczaj nie więcej niż dwa tygodnie, choć wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Przez cały jej czas zaleca się zakrapiać oczy, by były one odpowiednio nawilżone. Pełen efekt podniesienia brwi najlepiej widać po 3 miesiącach od dnia zabiegu.

Jakie są przesłanki do podniesienia brwi?

Każdy, kto chce zmienić swoją twarz, nieco ją odmłodzić i poprawić jej owal, z pewnością doceni możliwości tej niewielkiej operacji. Można w ten sposób skorygować zarówno wrodzone, jak i nabyte wady łuku brwiowego. Niestety są jednak również pewne przeciwwskazania. Po pierwsze, pacjent powinien być w dobrej kondycji zdrowotnej. Z drugiej strony szansę na zabieg wykluczają też inne, poważniejsze dolegliwości – cukrzyca, ciężkie choroby oraz skazy naczyniowe to tylko niektóre z nich. O wszelkich wskazaniach i przeciwwskazaniach do operacji podniesienia brwi zawsze informuje lekarz.